Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Choroby zakaźne
23 czerwiec 2017
Każdego z nas może dopaść choroba zakaźna. Wiele z nich jest bardzo niebezpieczna, dlatego warto mieć świadomość jakie mogą dawać objawy.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Ciąża

Sposoby na hemoroidy w ciąży

Dodano: 13.02.2014Drukuj wróć do listy

Z hemoroidami rodzi się każdy. Pełnią one w naszym organizmie niezwykle ważną rolę – uszczelniają odbyt, współpracując z mięśniami, pomagają kontrolować wydalanie stolca. Czynnikiem zwiększającym powstawanie hemoroidów w czasie ciąży jest rosnąca w kolejnych miesiącach macica, która uciska naczynia krwionośne jamy brzusznej, utrudniając odpływ krwi z żył miednicy i nóg. A wiec jak z nimi walczyć? 


Jak leczyć hemoroidy w ciąży?

Hemoroidy u kobiet ciężarnych najczęściej pojawiają się w ostatnim trymestrze ciąży. Jednak same znikają kilka miesięcy po porodzie.
Na początku choroby leczenie zazwyczaj sprowadza się do zmiany diety na bogatszą w błonnik  i picia dużo ilości płynów. Gdy  objawy hemoroidów nasilają się, pojawia się świąd odbytu, pieczenie i krwawienia w czasie wypróżniania się, należy w czasie wizyty u lekarza zgłosić istnienie problemu i poprosić o delikatne leki na hemoroidy. Mają one działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe. Jeśli choroba jest zbyt zaawansowana, aby pomogły maści i czopki, lekarz może zalecić skleroterapię, założenie specjalnych gumek zaciskowych wokół guzka albo koagulację promieniami podczerwonymi albo ultrafioletowymi. Jednak tych metod raczej nie stosuje się podczas ciąży.  
 

Naturalne sposoby na łagodzenie objawów hemoroidów:

  • Zimne okłady. Okład  kostek lodu ułatwi obkurczanie się naczyń krwionośnych i złagodzi ból.
  • Letnie kąpiele. Nalej do niewielkiej miski trochę ciepłej wody i zanurz w niej spuchnięte miejsca na kilka minut.
  • Regularne wypróżnianie się. Nie wolno jednak dopuszczać do długiego przesiadywania w toalecie.
  • Higiena. Dokładnie przemywaj i wycieraj okolice odbytu po każdym wypróżnieniu.Oczyszczaj chore miejsca delikatnymi, lekko nawilżanymi chusteczkami do higieny intymnej.
  • Naturalne napary.Przemywać hemoroidy naparem z kory dębu mającym działanie przeciwzapalne. Skuteczny sposób na żylaki odbytu to również robienie okładów z ciepłej torebki herbaty. Teina zawarta w herbacie hamuje krwawienie i łagodzi dokuczliwe objawy

Jak zapobiegać?

Hemoroidy choć nie są raczej niebezpieczne ani dla Ciebie, ani dla Twojego dziecka, są wyjątkowo niemiłą dolegliwością ciążową, dlatego warto im zapobiegać. Raz powstałe, mają skłonność do nawracania i powiększania się podczas kolejnych ciąż. Aby zapobiegać  hemoroidom stosuj lekkostrawną dietę, bogatą w  błonnik który usprawnia perystaltykę jelit, sprzyjając regularnym wypróżnieniom i zapobiegając zaparciom. Jak najmniej staraj przebywać się w pozycji siedzącej, dużo spaceruj i wypoczywaj, leżąc z uniesionymi w górę nogami.  Podobne artykuły
10.09.2015

Urologia Nefrologia Pediatria dziecięca w Poznaniu/ Prywatny gabinet dziecięcy Poznań Grunwald
Przyjęcia codziennie również w weekendy
  Poznań
woj. wielkopolskie
ul. Smardzewska 6A/13
Bezpośrednia przyczyna występowania hemoroidów to zbyt duże ciśnienie krwi w końcowym odcinku jelita grubego. Duży wpływ na powstawanie hemoroidów mają złe nawyki żywieniowe, np. dieta uboga w błonnik ułatwiający przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach czy spożywanie ciężkostrawnych potraw. Pojawieniu się żylaków odbytu sprzyja również siedzący tryb życia. 
Komentarze
 
Brak komentarzy


Dodaj komentarz
 
Autor
Treść

 
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone