Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Cukrzyca
10 listopad 2017
Cukrzyca...jest jedną z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, o tyle groźną, że spora część chorych w ogóle nie wie, że choruje, a dowiadują się, kiedy powikłania są już na tyle groźne, że nie ma zbyt pozytywnych rokowań.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Ciąża
 Szukana fraza:
Wyświetl:
wyników na stronie   Według:
Wpływ środków psychoaktywnych na zdrowie i życie dziecka podczas ciąży15.12.2017

Dieta kobiety w ciąży jest istotnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka. Spożywanie alkoholu, nikotyny, narkotyków czy przyjmowanie leków psychotropowych może mieć niekorzystny wpływ na życie i zdrowie dziecka w łonie matki.  Dziecko może przyjść na świat z wadami wrodzonymi, przewlekłymi, niepełnosprawnością lub prowadzić może śmierci noworodka.

czytaj więcej
Test na ojcostwo12.12.2017

Test na ojcostwo to nic innego jak badanie, które ma wykluczyć czy dany mężczyzna jest ojcem dziecka. Jednak na czy dokładnie polega taki test? Czym różni się test robiony indywidualnie od testu sądowego? I czy można wykonać test jeszcze podczas trwania ciąży?

czytaj więcej
Ciąża i poród w ramach NFZ06.12.2017
Ciąża to czas stałej opieki medycznej,  regularnych wizyt u ginekologa, badań i testów laboratoryjnych. Zatroszcz się o siebie w czasie ciąży i porodu. Czytając nasz artykuł dowiesz się m. in. jakie masz prawa i jakie badania można wykonać w ramach NFZ.

 

czytaj więcej
Wczesne objawy ciąży15.11.2017

Każda ciąża przebiega w inny sposób. Tak jak nie ma dwóch takich samych dorosłych osób lub dzieci, tak historia dziewięciu miesięcy, w trakcie których spodziewamy się dziecka, jest każdorazowo inna. Dlatego symptomy ciąży mogą różnić się w przypadku każdej kobiety, w dodatku, mogą się różnić w każdej z kilku ciąż przechodzonych przez tą jedną kobietę.

czytaj więcej
Jak przetrwać upały w ciąży?08.08.2017

Upały mogą przyczynić się różnych dolegliwości, które mogą odczuwać szczególnie kobiety w ciąży. W artykule znajdziesz porady dla przyszłych mam jak przetrwać upalne dni.

czytaj więcej
Skracająca się szyjka macicy03.08.2017

Szyjka macicy to narząd, który chroni płód przed czynnikami zewnętrznymi i pomaga utrzymać dziecko w łonie matki. Zwykle szyjka ulega skróceniu w momencie porodu. Jeśli do skrócenia dochodzi w trakcie trwania ciąży, na długo przed jej rozwiązaniem, nie jest dobrym objawem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat skracającej się szyjki macicy.

czytaj więcej
Rodzaje porodów29.07.2017

Poród to jedno z najbardziej wyjątkowych i niesamowitych wydarzeń w życiu kobiety. Wraz z upływem czasu medycyna stara się aby ten moment był dla przyszłej mamy bardziej komfortowy. Dowiedz się, jakie są rodzaje porodów i zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

czytaj więcej
Seks w ciąży - na co uważać?25.06.2017

Seks to jeden z ważniejszych elementów relacji partnerskiej. Gdy przyszli rodzice oczekują narodzin dziecka, wcale nie muszą zupełnie rezygnować z seksu. Są jednak sytuacje, kiedy trzeba być ostrożnym. Na co trzeba uważać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj więcej
Aplikacje na telefon do monitorowania ciąży25.05.2017

W dzisiejszych czasach większość przyszłych mam ma smartfona, a co za tym idzie, ma również możliwość instalowania różnych aplikacji. Ostatnio wielką popularnością cieszą się aplikacje na telefon do monitorowania ciąży. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj więcej
Naprotechnologia - na czym polega?18.04.2017

Niepłodność jest coraz częstszym problemem. Wiele par doświadcza trudności związanych z zajściem w ciąże lub jej utrzymaniem. Dotyka ona zarówno kobiety, jak i mężczyzn i niesie za sobą poważne konsekwencje. Jednym ze środków radzenia sobie z niepłodnością jest naprotechnologia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj więcej
poprzednia strona [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 ... 18 następna strona
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone