Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Choroby zakaźne
23 czerwiec 2017
Każdego z nas może dopaść choroba zakaźna. Wiele z nich jest bardzo niebezpieczna, dlatego warto mieć świadomość jakie mogą dawać objawy.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Dla lekarzy
 Szukana fraza:
Wyświetl:
wyników na stronie   Według:
Rejestracja telefoniczna pacjentów - dobre rozwiązania dla lekarzy09.04.2015
Telefoniczna forma ustalenia terminu wizyty do lekarza nadal pozostaje najłatwiejszą i najczęściej wybieraną przez pacjentów. Jeśli tylko obsługa rejestracji opiera się na najwyższych standardach jakości i przy użyciu nowoczesnych narzędzi, zadowolenie pacjentów bez wątpienia przełoży się na ilość umówionych konsultacji.
czytaj więcej
Rejestracja medyczna - tanio i profesjonalnie?08.11.2013
Zapewnienie pacjentom możliwości telefonicznego umówienia wizyty to dla wielu lekarzy ogromne wyzwanie! Profesjonalna rejestracja to ogromny koszt i liczne obowiązki związane z zatrudnieniem dodatkowego personelu placówki. Zacznijmy od początku…
czytaj więcej
Badanie pracy serca i układu krwionośnego17.03.2012
Choroby układu krążenia są obecnie jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na terenie Polski. Wiele z zachorowań wynika ze stylu życia prowadzonego przez samego chorego. Pacjent zgłaszający się do lekarza może przedstawiać niżej wymienione objawy...
czytaj więcej
Implanty - rozwój powierzchni wszczepów tytanowych17.11.2009
Tytan i jego stopy są najczęściej stosowanymi materiałami przy wykonawstwie wszczepów śródkostnych. Wykorzystanie tego materiału w implantologii możliwe jest dzięki jego wysokiej biozgodności, dużej odporności na korozję i wytrzymałości mechanicznej a także niskiemu przewodnictwu ciepła oraz wadze porównywalnej do stali.
czytaj więcej
Bezpieczny urlop06.08.2009
Czy wiesz, że powrót z zagranicy na leczenie do Polski może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych? Ma to związek z tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zawsze pokrywa koszty transportu medycznego. Dlatego przed wyjazdem pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu!
czytaj więcej
Paternalizm czy partnerstwo? Pacjent jako podmiot w kontakcie z lekarzem11.03.2009
Z badań prowadzonych przed półwieczem wyłania się więc obraz idealnego lekarza jako dominującej,  paternalistycznej postaci, zainteresowanej nie tylko chorobą, ale i jej kontekstem psychospołecznym, koncentrującej się na osobie pacjenta i oferującej przede wszystkim ciepło, zrozumienie i życzliwość.
czytaj więcej
Pacjenci i lekarze - czy potrafią ze sobą rozmawiać?02.07.2008
Relacja lekarz-pacjent stanowi przedmiot zainteresowania różnych dyscyplin naukowych, w tym klinicznej psychologii zdrowia (dawniej zwanej psychologią medyczną). Z socjologicznego punktu widzenia zależność ta traktowana jest jak instytucja społeczna i podlega określonym normom. Z psychologicznego punktu widzenia w kontakcie pomiędzy dwoma osobami (w tej sytuacji między lekarzem a pacjentem) najważniejsze są wzajemne oczekiwania, potrzeby, intencje. Rozmaite aspekty komunikacji interpersonalnej wpływają bowiem na konsekwencje i efekt spotkania.

czytaj więcej
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone