Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Uzależnienie od substancji psychoaktywnych
24 kwiecień 2017
Po substancje psychoaktywne sięga bardzo wiele osób. Oprócz narkotyków możemy uzależnić się również od kawy. Czy wiesz jaki ma to wpływ na nasz organizm?
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Leczenie w ramach NFZ

Zaświadczenia lekarskie - kiedy musimy za nie zapłacić?

Dodano: 08.07.2008Drukuj wróć do listy

Czy wiesz jakie zaświadczenia lekarskie i orzeczenia o stanie zdrowia są bezpłatne, a za które mimo ubezpieczenia będziesz musiał zapłacić? Sprawdź! Publikujemy dokładne informację na ten temat.

ZAŚWIADCZENIA BEZPŁATNE
orzeczenia i zaświadczenia wydawane przez lekarza na życzenie ubezpieczonego:
 • w związku z dalszym leczeniem lub rehabilitacją
 • orzekające niezdolność do pracy
 • pozwalające na kontynuowanie nauki
 • związane z uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych oraz w zorganizowanym wypoczynku
 • dla celów pomocy społecznej
 • orzecznictwo o niepełnosprawności
 • uzyskanie zasiłku pielęgnacyjnego
 • ustalenia przyczyn i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie
 • uzyskania dodatku lub jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka
 • w przypadku orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych lub ustalaniem uprawnień w ramach ubezpieczeń społecznych powinna zapłacić instytucja, która je zleciła, czyli w tym przypadku ZUS lub KRUS
 • koszty badań, orzeczeń lub zaświadczeń na zlecenie prokuratury lub sądu są pokrywane z budżetu państwa.
ZAŚWIADCZENIA PŁATNE
wszystkie pozostałe wydawane na życzenie ubezpieczonego m.in.:
 • orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych
 • o przyznanie świadczeń z tytułu wypadków przy pracy czy chorób zawodowych, w postępowaniach o odszkodowania, np. dla PZU
 • wpisy do pracowniczej książeczki zdrowia oraz zaświadczenia lekarskie wykorzystywane w medycynie pracy (dopuszczające pracownika do pracy na określonym stanowisku - dotyczy stanowisk pracy bez narażenia na czynniki szkodliwe, a także dla uczniów i studentów, którym do dalszej nauki niezbędna jest książeczka zdrowia lub zaświadczenie o przydatności do wykonywania zawodu)
 • zaświadczenie o stanie zdrowia dla zakładów pracy lub innych instytucji w celu uzyskania świadczeń rzeczowych lub pieniężnych
 • zaświadczenia lekarskie wydawane w celu podjęcia pracy za granicą
 • zaświadczenia dla potrzeb sanitarno-epidemiologicznych
 • zaświadczenia wydawane na życzenie pacjenta w innych celach pozaleczniczych


Aktualizacja treści artykułu: 25.10.2013r.

   


Źródło artykułu: www.nfz.gov.pl


Podobne artykuły
28.03.2017
31.01.2017
18.07.2008

Komentarze
 
Agnes03.12.2009
Nie rozumiem dlaczego miałabym płacić lekarzowi za wystawienie zaświadczenia o stanie zdrowia skoro płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne?! Łaski nie robią, w końcu to ich praca za którą biorą niemałe pieniądze...
Sławek ze Skórcza11.05.2010
Co oznacza według NFZ że zaświadczenie na życzenie pacjęta do innych celów pozaleczniczych,mianowicie mam synka nieuleczalnie chorego i poszedłem po zaświadczenie o potrzebie rehabilitacji dla jednej z Fundacji która chce pokryć koszt pobytu syna na turnusie a lekarz powiedział że 40zł to kosztuje. Odeszłem z niczym bo nie stać mnie akurat na takie koszty. Czy to było zaświadczenie do celów pozamedycznych?
alienne22.09.2010
Bo to banda jest!!! rozumiem, ze w praktyce prywatnej kazali by zapłacić, ale w przychodni? Żenada, ja biedna jestem, w dodatku chora, a po zaświadczenie muszę chodzić co najmniej raz do roku do renty i muszę się zapozyczać, bo takie zaświadczenie 50 zł,- kosztuje. ech służba zdrowia jest dla zdrowych i bogatych...
axxa28.09.2010
a czy za zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, czyli lekarza rodzinnego, potrzebne mi do odbycia stażu, na które kieruje mnie Biuro Pracy też muszę zapłacić? Bo w mojej przychodni chcą za taki papierek 20 zł, a w innej przychodni (do której nie należę) pielęgniarki mówią, że jest to bezpłatne (zwłaszcza na staż) ??? To jak to jest - jak trzeba zapłacić to chyba w każdej przychodni, prawda? a jak nie trzeba, to ktoś sobie dorabia na boku, hmm pytanie kto - pielęgniarki czy lekarze?????? PROSZĘ O POMOC ... Dziekuję
...15.10.2010
Ode mnie ... w KO żądają 50 zł za zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (do szkoły policealnej). Sęk w tym, że sekretariat tej szkoły jest zdania iż jeszcze nigdy żaden ich uczeń nie płacił za takie zaświadczenie. Co śmieszniejsze, wczoraj mój kolega z małej zabitej dechami wioski dostał od tamtejszego rodzinnego takie zaświadczenie za darmo. Czyto do ... jest kraj prawa? Co to ma być za wolna amerykanka? Prawo jest chyba jedno dla wszystkich. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego akurat ja jeden mam płacić aż 50 zł za jedno machnięcie długopisem jakiegoś cwaniaka w fartuchu. To już moje pierdnięcie jest więcej warte niż jego skinienie ręką.
Anonim30.11.2010
Wczoraj byłem u lekarza i chciałem żeby mi wypisał zwolnienie ze szkoły na tydzień to 50zl zażądał to jest normalnie chamstwo zarabiają na nas jak mogą.
lekarka03.05.2011
Może warto się podpisać, a nie nazywać lekarza cwaniakiem w fartuchu. Trzeba się było uczyć 13 lat, żeby zostać specjalistą i wtedy można machać długopisem za 50 zł. Bardzo łatwo szkalować innych, pozostając całkowicie anonimowym. Może warto zapoznać się trochę z prawem i wtedy będzie wiadomo, że to nie wolna amerykanka, bo Ustawa z 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (czyli bezpłaatna słuzba zdrowia, gdyby ktoś nie zrozumiał) jasno i wyraźnie wymienia kiedy ubezpieczonym należy się bezpłatne zaświadczenie, a kiedy nie. Warto najpierw poznać prawo, a potem obrażać lekarzy.
Magda z Warszawy31.07.2011
Chodzę z dzieckiem do lekarza od 2 lat na ostatniej wizycie poprosiłam lekarza o wypełnienie wniosku do zespołu orzekającego niepełnosprawność lekarz zażądał 100 zł za wypisanie takiego zaświadczenia czy robi to zgodnie z prawem ?
Andrzej Gdańsk07.09.2011
Do lekarza chodzę raz do roku? albo i rzadziej (ale ściągają z pensji co miesiąc) - a kiedy potrzebuję zaświadczenia do kursu - nie dość, ze muszę czekać 5 dni w kolejce do lekarza - to okazuje się, że za zaświadczenie (papierek?!) muszę dodatkowo zapłacić 30zł!! przecież to jakieś kuriozum!!!
zuza15.09.2011
To poczytajcie trochę ustaw a potem dopiero się wypowiadajcie. Lekarze nie po to robili staże i pracowali na ten jak to mówicie świstek żeby wystawiać tylko zaświadczenia dla Waszych widzi mi się. Jak Wam się nie podoba to zmieńcie lekarza.A jak Wam mało to wejdźcie na stronę NFZ i poczytajcie co oni Wam barany refundują a co nie?
Nina88m22.09.2011
Dziś również lekarka żądała ode mnie 20 zł za zaświadczenie o braku przeciwwskazań do dalszej nauki zrobiłam duże oczy i powiedziałam ze u mojego poprzedniego lekarza pobierałam takie zaświadczenia bezpłatnie na to pani twierdziła ze tak jest napisane w ustawie po czym powiedziała ze nie bedzie ze mna dyskutować i wydała mi zaświadczenie za darmo, pierwsze co zrobiłam to szybko sprawdziłam co jest napisane w ustawie i nic nie pisze o pobieraniu pieniędzy za takie świadczenie. Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dodano 1.10.2004 r., zmodyfikowano 6.07.2011 r DZIAŁ II ŚWIADCZENIA OPIEKI ZDROWOTNEJ Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 16. 1. Świadczeniobiorcy na podstawie ustawy nie przysługują: 1) orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz inne orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli nie są one związane z dalszym leczeniem, rehabilitacją, niezdolnością do pracy, kontynuowaniem nauki, uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych i w zorganizowanym wypoczynku, a także jeżeli nie są wydawane dla celów pomocy społecznej, orzecznictwa o niepełnosprawności, uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego, lub ustalenia przyczyn i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie; 1a) zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną, wydawane na życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli nie są wydawane dla celów uzyskania dodatku z tytułu urodzenia dziecka lub jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka; 2) świadczenia opieki zdrowotnej niezakwalifikowane jako gwarantowane. 2. Koszty badania, wydania orzeczenia lub zaświadczenia, na zlecenie prokuratury albo sądu, w związku z postępowaniem prowadzonym na podstawie odrębnych ustaw, są pokrywane z części budżetu państwa, której dysponentem jest, odpowiednio, Minister Sprawiedliwości, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego albo Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego. 3. Przepis ust. 2 nie wyłącza możliwości obciążenia strony postępowania kosztami badania lub wydawania orzeczenia lub zaświadczenia, o których mowa w tym przepisie, na podstawie odrębnych przepisów. 4. Koszty badania, wydania orzeczenia lub zaświadczenia, związanego z orzekaniem o niezdolności do pracy dla celów rentowych, ustalaniem uprawnień w ramach ubezpieczeń społecznych, są finansowane przez podmiot, na którego zlecenie zostaje przeprowadzone badanie, wydane orzeczenie lub zaświadczenie. 5. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, sposób i tryb finansowania kosztów, o których mowa w ust. 4, uwzględniając cel wydania orzeczenia lub zaświadczenia oraz przeprowadzenia badania.
maria22.09.2011
Ustawa jest tylko jaki przepis reguluje wysokość opłat za wydane zaświadczenie .
Mariusz04.10.2011
Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia potrzebne do przedłożenia w ZUS u orzecznika celem uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego ?
Mariusz06.10.2011
Z tego co obserwuję nie ma tu najmniejszego sensu pisać i czekać na jakąkolwiek odpowiedź. Ten serwis jest po prostu martwy i nikt tu już nie zagląda, nikt nikomu nie udziela odpowiedzi, więc po co go sztucznie utrzymywać przy życiu, nie żal miejsca na portalu ?
gretka06.10.2011
Moze wystawic ale musisz zapłacić 50 zł.Sama z tym walcze,moje dziecko chce grac w badmintona i tez potrzebuje takie zaswiadczenie. Lekarz sie dalej upiera ze za takie zaswiadczenia sie placi,ale zadzwoniłam do NFZ i tam mi powiedzieli ze to jest darmowe.ART.16 UST.27o swiadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środkow publicznych.bede walczyla nieodpuszczę im .
fryzjer06.10.2011
Ej lekarka a mówi ci coś art.16.ust.27.?????????????
misiek20.02.2012
ja zostałem pobity.poszedłem na policje złożyć zeznania. oni mnie wysłali do lekarza po zaświadczenie o stanie zdrowia.podkreślam,mam ubezpieczenie, a on do mnie,że obdukcja jest płatna i wynosi 100zł.PRAWDA TO??????
oszukana29.02.2012
witam pwiedzcie mi, dzis byłam u lekarza ogólnego i prosiłam o zaświadczenie do gminnego ośrodka opieki społecznej dał i powiedział prosze do rejstraci po uzupełnienie danych a o zapłacie nic nie mówił, ide do rejstraci i pani pielegniarka wypisuje i mówi prosze 15zł za zaswiadczenie??doznałam szoku po to ide do opieki aby dali mi za leczenie a tu jeszcze trzeba zapłacic za zaświadczenie, pielęgniarka mówi ze do urzedów to jest opłata, opieka to chyba nie urzad tylko ośrodek opieki społecnej nazwa sama za siebie mówi, ale ok zapłaciłam i jestem 15zł w plecy tak zdzieraja w tej polsce gdzie sie nie ruszysz tam kasa.sama juz nie wiem jaka jest prawda czy powinnam zapłacić czy nie moze ktos sie zna prosze o odp>>
podatnik31.05.2012
Czy lekarz wystawiając płatne zaświadczenie zobowiązany jest do odprowadzenia podatku ? Jeżeli przyjmuje gotówkę, to czy nie powinien wystawić przynajmniej paragonu fiskalnego ? Zaświadczenie wystawia w godzinach pracy dla NFZ pobierając jednocześnie należną mu kwotę za tzw. " poradę ". Coś tu nie gra !!!
Zażenowana09.07.2012
To wszystko jest chore. Lekarz nie ma obowiązku wystawić zaświadczenia o zakończonym leczeniu w gabinecie na fundusz mimo że nie jest to prywatny gabinet. To jest czyste oszustwo ludzi,którzy przez wiele lat płacą tak wysokie składki. Ostatnio miałam wypadek w pracy.Leczenie z łaski, skierowanie na USG termin na październik w prywatnym 80zł, a za zaświadczenie o zakończonym leczeniu 49,82zł. Paranoja. Gdzie w tym wszystkim jest człowiek. Tylko strajkują i naszym kosztem nabijają kabzy.
Wkurzony pacjent21.11.2012
Też mnie bulwersują te opłaty. Po sprawdzeniu wszelkich przepisów wydaje się,że lekarz jeśli już musi wziąć opłatę za niektóre zaświadczenia to może zażądać na dzień dzisiejszy ok 7 zł, a nie 30, 40 czy 50 zł wg swego widzimisię. Mamy tylu urzędników i powinni jasno ustalić, a tak naprawdę takie zaświadczenie może wypisać pielęgniarka w recepcji - w końcu są komputery i drukarki a pani czy pan doktor może tylko sprawdzić i złożyć swój cenny podpis. Tak jak wiele osób na tym forum zastanawiam się po co jest ubezpieczenie, a taka opłata jest nieopodatkowana! Ciekawe dlaczego np nauczyciele akademiccy nie żądają opłat za wpisy od studentów w indeksach - niezależnie od swojej pensji?
Amelka25.12.2012
Będąc w 11 tygodniu ciąży poprosiłam o wystawienie zaświadczenia do pracy, którego wymaga mój pracodawca, czyli postępowanie uważam za normalne, ale dla mnie nienormalna była odpowiedź Pani doktor ginekolog cytuje" Pracodawca nie ma prawa ode mnie wymagać zaświadczenia, Pani doktor stwierdziła , że mi go niewystawni , chyba , że zapłacę 35zł, wtedy nie będzie problemu". No fajnie! A tyle się mówi o prawach kobiet w ciąży, o ich przywilejach , ale jak mamy z nich korzystać bez zaświadczenia.
monika28.12.2012
I za karmienie piersią też?. Mój pracodawca chce co miesiąc (powyżej roku). To będziemy płacić rozumiem???
BW05.02.2013
Do Moniki: Pracodawca robi Cię w balona! Oto opinia prawna: Z przepisów nie wynika obowiązek udokumentowania przez pracownicę faktu karmienia piersią. Kodeks pracy nie wymaga od pracownicy karmiącej przedłożenia pracodawcy stosownego zaświadczenia lekarskiego, tak jak to ma miejsce w przypadku pracownic w ciąży, zainteresowanych korzystaniem z ochrony przewidzianej z tego tytułu. Jednocześnie, rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w kodeksie pracy (Dz.U. nr 69, poz. 332 z późn. zm.) nie nakłada na lekarza obowiązku wydania zaświadczenia o karmieniu piersią. W tym świetle wydaje się, iż pracodawcy do udzielenia pracownicy przerw na karmienie powinien wystarczyć sam wniosek pracownicy, zawierający oświadczenie, iż zachodzi taka okoliczność.
BW05.02.2013
I nie zawracajcie dupy lekarzom rodzinnym z idiotycznymi zaświadczeniami typu: zdolny do nauki w szkole wyższej itp. Przeczytajcie sobie to: http://www.izba-lekarska.org.pl/aktualnosci/448-zaswiadczenia_zawierajace_orzeczenia cyt: "Komunikat podsekretarza stanu Zbigniewa Marciniaka w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół wyższych, studentów i uczestników studiów doktoranckich czwartek, 26 sierpnia 2010 W związku z publikacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 sierpnia 2010 r. w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych lub wyższych, uczniów tych szkół, studentów i uczestników studiów doktoranckich (Dz. U. Nr 155, poz. 1045), pragnę zwrócić uwagę uczelni na prawidłowość kierowania na badania lekarskie kandydatów do szkół wyższych, studentów i uczestników studiów doktoranckich. Badania lekarskie, mające na celu ocenę możliwości podjęcia kształcenia ze względu na stan zdrowia, odnoszą się do tych kierunków studiów, których program nauczania wskazywałby na możliwość wystąpienia czynników szkodliwych dla zdrowia studentów. Badania profilaktyczne mogą być wykonywane tylko przez lekarzy medycyny pracy, na podstawie skierowań wystawianych przez uczelnie. Skierowanie na badania powinno określać czynniki szkodliwe, uciążliwe lub niebezpieczne dla zdrowia, występujące w miejscu odbywania studiów lub studiów doktoranckich. Jeśli kandydat na studia nie będzie narażony na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, brak jest podstaw do wymagania przez uczelnie przedstawiania przez kandydatów „ogólnych” zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań do studiowania. Przekazując powyższe – apeluję o właściwe stosowanie nowego rozporządzenia podczas rekrutacji, a także w trakcie studiów oraz studiów doktoranckich. Podsekretarz Stanu MNiSW prof. Zbigniew Marciniak
BW05.02.2013
Zanim więc przylecicie po idiotyczne zaświadczenie do lekarza rodzinnego, nie zapomnijcie zabrać ze sobą od osoby która "ustnie" was kieruje PODSTAWY PRAWNEJ DO WYDANIA TAKIEGO ZAŚWIADCZENIA. ps: bulwersuje was fakt, że niektóre zaświadczenia są płatne USTAWOWO? A co nam lekarzom do tego? To my ustalamy prawo czy Sejm? I jeszcze jedno: u notariusza jak bulicie słono za świstek papieru to jest ok?
ana7622.05.2013
Do BW. Ja idąc do notariusza otrzymuje fakture Vat, czyli odprowadzają oni za to podatek, ale lekarz rodzinny nic takiego nie daje. Czyli to są jego lewe pieniądze do kieszeni!!!
Aśta27.05.2013
Potrzebuję zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do pracy jako wychowawca na kolonii. W celu powinno być napisane: do celów sanitarno - epidemiologicznych i tu moje pytanie, czy ja też będę musiała za to zapłacić? Jestem studentką z Lbn, może są jakieś zniżki jak już będę musiała za to zapłacić
Kaśka12.07.2013
Będziesz musiała zapłacić bo jest to badanie do pracy. A do celów sanitarno-epidemiologicznych to jeszcze musisz mieć badania posiewów kału w kierunku salmonellozy i shigellozy (3x, w sanepidzie- też płatne).Bezpłatne są tylko dla uczniów i studentów, którzy w toku nauki kontaktują się z żywnością niepakowaną lub małymi dziećmi.
Zuzia21.08.2013
Za zaświadczenie potrzebne do ponownego orzeczenia o niepełnosprawności zapłaciłam 50,00 Pln. Pokwitowania nie dostałam.
Aśka19.02.2014
To jest nasze chore państwo. Poszłam dziś do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do adopcji dziecka i usłyszałam, że takie zaświadczenie jest płatne. To banda złodziei, którzy żerują na ludzkich nieszczęściach.
Bozka z podlaskiego30.08.2014
moi synowie poszli do lekarza medycyny pracy po zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do nauki na kursR-3Izaplacili za to po50 zl MIELI JUZ GOTOWE PROFILE NA KAT TPOKAZYWALI MU TE PROFILE A ON POWIEDZIAL ZE TO GO NIE INTERESUJE I ZAINKASOWAL PO 200 ZLOTYCH I ZROBIL IM BADANIA NA TE PROFILE KTORE ONI JUZ MIELI WYSLAL ICH DO OKULISTY TAM PO 40 ZL.ZAJECHALI DO SZKOLY A SEKRETARKA PYTA Z NIEUKRYWANYM SMIECHEM SKAD ONI TO MAJA SKORO MAJA JUZ PROFILE MY BYLISMY NIEDOINFORMOWANI TO LEKARZ JEST OSOBA KOMPETENTNA ON CHYBA POWINIEN WIEDZIEC DO CZEGO TO JEST POTRZEBNE PORADZCIE MI BO NIE WIEM CZY ON SLUSZNIE TE PIENIADZE WZIAL ?
Anka16.11.2014
Zapominają lekarze,że to za nasze pieniądze ucza się, i każdy ruch ich reką nie może być wyceniany na podstawie posiadanego tytułu. Uważam,że 50 zl za potwierdzenie,że ktoś jest leczony jest kwota wygórowana.Przecież lekarz ma gotowy formularz w komputerze i tylko sklada podpis. Rzadko sie spotyka w dzisiejszych czasach lekarza pierwszego kontaktu, który wlasnoręcznie oslucha pacjenta albo zmierzy mu cisnienie cha cha cha.
Marta20.01.2015
Mój mąż wczoraj poszedł do lekarza rodzinnego po zaświadczenie o stanie zdrowia.Lekarz nie badając go nawet,chociaż mój mąż nie pamiętam nawet kiedy podstawowe badania miał robione,wypisał to zaświadczenie inkasując okrągłe 100 zł.Zaświadczenie potrzebne było ,by przedłożyć je w Ośrodku Medycyny Pracy,więc zgodnie z ustawą powinno być płatne ,tylko nie rozumiem dlaczego aż tyle,tym bardziej ,że znam osoby , które za takie samo zaświadczenie płacili 30,50,a jeszcze inni wcale -u tego samego lekarza.
Agata27.02.2015
Zaswiadczenia platne funkcjonuja dokladnie tak samo, jak na ten przyklad robienie tipsow-nie ma ustawowej ceny tipsow, jedna kosmetyczka robi za 50zl, inna za 100. Proste.Jak 100zl nie odpowiada, to nalezy podziekowac i udac sie do lekarza tanszego, nie rozumiem co w tym dziwnego. A najbardziej mnie zadziwia wyklocanie sie o 15zl (!) za zaswiadczenie podczas gdy 15zl DZIENNIE na paczkę fajek to jakos nikomu nie zal i wszystko jest OK. Nie jest prawda, ze to sa lewe pieniadze-kasy fiskalne obowiazywac beda wszystkich dopiero od 1.03.2015, dotychczas do pewnej kwoty dochodu nie trzeba bylo posiadac kasy, a dochody tego typu byly wpisywane w ksiazke przychodow nieudokumentowanych i na tej podstawie rozliczanych. Lekarz nie mial obowiazku wreczac pacjentowi paragonu/faktury, chyba, ze pacjent by sobie takiego zazyczyl. Anka, ze ja sie za Twoje pieniadze uczylam? .....To znaczy, ze co, ze prawnik, fryzjerka itd maja mi udzielac swiadczen za darmo, bo wyuczyli sie za moje, podatnika, pieniadze? Poza tym nie wiesz o czym mowisz, po skonczonych studiach lekarz nie potrafi NICZEGO praktycznie, za szkolenie USG z jednej czesci ciała trzeba wyłozyć kilka tysiecy ze swojej kieszeni, a aparat USG spelniajacy standardy i WYSOKIE wymagania pacjentow to obecnie koszt 300tys zl. Jeszcze jakies pytania masz?
Małgorzata 01.10.2015
Wczoraj byłam u lekarza medycyny pracy po zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki. Nie dość tego, że musiałam sama znaleźć takie zaświadczenie ( druk ) w internecie, wydrukować bo lekarka nie miała to jeszcze po dwóch godzinach czekania w poczekalni kazała mi to samej wypisać i postawiła tylko pieczątkę z podpisem. Kosztowało mnie to 60 zł. i muszę zrobić jeszcze tego kopię i donieść do niej, ponieważ miałam tylko jeden egzemplarz. Banda
wanda25.04.2016
Byłam u lekarza rodzinnego ,za wydrukowanie wycinka z karty leczenia rząda opłaty.Nie mogę zrozumieć dlaczego mam płacić .Co miesiąc odprowadzane są składki do ZUS.Lekarz za każdą moją wizytę trwającą 15 minut otrzymuje zapłatę,a może czy jestem ,czy nie to od pacjenta otrzymuje co miesiąc .Zaznaczam ,że jest dobrym lekarzem.
Anna13.07.2016

Prawda jest taka że lekarze są w rzeczywistości bardzo bogaci i tak samo każdy co zajmuje się farmacją. Dodatkowo często jeszcze współpracują ze sobą nawet w sposób mało etyczny. Przykładowo jak polska para lekarzy stałą się milionerami raczej nikogo nie zdziwi że dodatkowo zajęli się tworzenie tak zwanych leków. Lekarze mają chyba najwięcej bogactwa.

mirek08.09.2016
Za wszystkie te debilizmy odnośnie orzeczen i zaswiadczen lekarskich odpowiada nasz chory polski parlament.Prawda jest taka ze zasiadają w nim lobbyści dbający przede wszystkim o własne i własnych grup interesy.A NIE O SZAREGO ZWYKLEGO OBYWATELA.To wlasnie oni lansoja wszelkie durne przepisy odnośnie badan,lekarskich i pies wie jakich jeszcze innych aby uzyskac uprawnienia np.na wozki widłowe,na prace na wysokości I to ponad 3 metry,i.t.d. Wszystko to o to aby nabic kase swoim lobbystom,znajomkom,rodzince,i.t.d.Zaslaniajac się wymogami unji europejskiej a to nie prawda.Bylem w swoim zyciu w stanach zjednoczonych to kraj jeden z najbardziej uprzemuslowionych w swiecie .Tam pracodawca nie zada swistkow,zaswiadczen,orzeczen,Pyta co umiesz robic powiesz ok to pokarz jakmu się podoba twoja praca to mowi od teraz pracujesz TO ZDROWA O PRAWIDLOWA POSTAWA
mirek08.09.2016
A teraz jeszcze o kursach w Polsce i być morze w całej tej UNJI.Jest kurs dla kierowcow PRZEWOZ RZECZY,PRZEWOZ OSOB,KURS OPERATORA NAWET WOZKA WIDLOWEGO,I.T.D. Robia te kursy nawet osobom które maja 20,30 Lat praktyki w tej dziedzinie bo to niby wymóg UNJI a to brednia. To niedługo wymusla kurs chodzenia po chodnikach kurs ubierania butów,kurs używania lyzki lub widelca i.t.d.A na dodatek aby go skonczyc trzeba orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazan to dopiero zgarna kase.POLACY OBUDZCIE SIE.
Dodaj komentarz
 
Autor
Treść
CAPTCHA Przepisz kod z obrazka
 
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone