Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
HIV / AIDS
20 styczeń 2017
Coraz więcej osób na świecie jest zarażona wirusem HIV. Wdrożenie leczenia w odpowiednim czasie może znacznie spowolnić rozwój choroby. Aby dowiedzieć się więcej na temat HIV i AIDS zapoznaj się z naszymi artykułami.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Leczenie w ramach NFZ

Zaświadczenia lekarskie - kiedy musimy za nie zapłacić?

Dodano: 08.07.2008Drukuj wróć do listy

Czy wiesz jakie zaświadczenia lekarskie i orzeczenia o stanie zdrowia są bezpłatne, a za które mimo ubezpieczenia będziesz musiał zapłacić? Sprawdź! Publikujemy dokładne informację na ten temat.

ZAŚWIADCZENIA BEZPŁATNE
orzeczenia i zaświadczenia wydawane przez lekarza na życzenie ubezpieczonego:
 • w związku z dalszym leczeniem lub rehabilitacją
 • orzekające niezdolność do pracy
 • pozwalające na kontynuowanie nauki
 • związane z uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych oraz w zorganizowanym wypoczynku
 • dla celów pomocy społecznej
 • orzecznictwo o niepełnosprawności
 • uzyskanie zasiłku pielęgnacyjnego
 • ustalenia przyczyn i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie
 • uzyskania dodatku lub jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka
 • w przypadku orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych lub ustalaniem uprawnień w ramach ubezpieczeń społecznych powinna zapłacić instytucja, która je zleciła, czyli w tym przypadku ZUS lub KRUS
 • koszty badań, orzeczeń lub zaświadczeń na zlecenie prokuratury lub sądu są pokrywane z budżetu państwa.
ZAŚWIADCZENIA PŁATNE
wszystkie pozostałe wydawane na życzenie ubezpieczonego m.in.:
 • orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych
 • o przyznanie świadczeń z tytułu wypadków przy pracy czy chorób zawodowych, w postępowaniach o odszkodowania, np. dla PZU
 • wpisy do pracowniczej książeczki zdrowia oraz zaświadczenia lekarskie wykorzystywane w medycynie pracy (dopuszczające pracownika do pracy na określonym stanowisku - dotyczy stanowisk pracy bez narażenia na czynniki szkodliwe, a także dla uczniów i studentów, którym do dalszej nauki niezbędna jest książeczka zdrowia lub zaświadczenie o przydatności do wykonywania zawodu)
 • zaświadczenie o stanie zdrowia dla zakładów pracy lub innych instytucji w celu uzyskania świadczeń rzeczowych lub pieniężnych
 • zaświadczenia lekarskie wydawane w celu podjęcia pracy za granicą
 • zaświadczenia dla potrzeb sanitarno-epidemiologicznych
 • zaświadczenia wydawane na życzenie pacjenta w innych celach pozaleczniczych


Aktualizacja treści artykułu: 25.10.2013r.

   


Źródło artykułu: www.nfz.gov.pl


Podobne artykuły
31.01.2017
18.07.2008

Komentarze
 
Agnes03.12.2009
Nie rozumiem dlaczego miałabym płacić lekarzowi za wystawienie zaświadczenia o stanie zdrowia skoro płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne?! Łaski nie robią, w końcu to ich praca za którą biorą niemałe pieniądze...
Sławek ze Skórcza11.05.2010
Co oznacza według NFZ że zaświadczenie na życzenie pacjęta do innych celów pozaleczniczych,mianowicie mam synka nieuleczalnie chorego i poszedłem po zaświadczenie o potrzebie rehabilitacji dla jednej z Fundacji która chce pokryć koszt pobytu syna na turnusie a lekarz powiedział że 40zł to kosztuje. Odeszłem z niczym bo nie stać mnie akurat na takie koszty. Czy to było zaświadczenie do celów pozamedycznych?
alienne22.09.2010
Bo to banda jest!!! rozumiem, ze w praktyce prywatnej kazali by zapłacić, ale w przychodni? Żenada, ja biedna jestem, w dodatku chora, a po zaświadczenie muszę chodzić co najmniej raz do roku do renty i muszę się zapozyczać, bo takie zaświadczenie 50 zł,- kosztuje. ech służba zdrowia jest dla zdrowych i bogatych...
axxa28.09.2010
a czy za zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, czyli lekarza rodzinnego, potrzebne mi do odbycia stażu, na które kieruje mnie Biuro Pracy też muszę zapłacić? Bo w mojej przychodni chcą za taki papierek 20 zł, a w innej przychodni (do której nie należę) pielęgniarki mówią, że jest to bezpłatne (zwłaszcza na staż) ??? To jak to jest - jak trzeba zapłacić to chyba w każdej przychodni, prawda? a jak nie trzeba, to ktoś sobie dorabia na boku, hmm pytanie kto - pielęgniarki czy lekarze?????? PROSZĘ O POMOC ... Dziekuję
...15.10.2010
Ode mnie ... w KO żądają 50 zł za zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (do szkoły policealnej). Sęk w tym, że sekretariat tej szkoły jest zdania iż jeszcze nigdy żaden ich uczeń nie płacił za takie zaświadczenie. Co śmieszniejsze, wczoraj mój kolega z małej zabitej dechami wioski dostał od tamtejszego rodzinnego takie zaświadczenie za darmo. Czyto do ... jest kraj prawa? Co to ma być za wolna amerykanka? Prawo jest chyba jedno dla wszystkich. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego akurat ja jeden mam płacić aż 50 zł za jedno machnięcie długopisem jakiegoś cwaniaka w fartuchu. To już moje pierdnięcie jest więcej warte niż jego skinienie ręką.
Anonim30.11.2010
Wczoraj byłem u lekarza i chciałem żeby mi wypisał zwolnienie ze szkoły na tydzień to 50zl zażądał to jest normalnie chamstwo zarabiają na nas jak mogą.
lekarka03.05.2011
Może warto się podpisać, a nie nazywać lekarza cwaniakiem w fartuchu. Trzeba się było uczyć 13 lat, żeby zostać specjalistą i wtedy można machać długopisem za 50 zł. Bardzo łatwo szkalować innych, pozostając całkowicie anonimowym. Może warto zapoznać się trochę z prawem i wtedy będzie wiadomo, że to nie wolna amerykanka, bo Ustawa z 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (czyli bezpłaatna słuzba zdrowia, gdyby ktoś nie zrozumiał) jasno i wyraźnie wymienia kiedy ubezpieczonym należy się bezpłatne zaświadczenie, a kiedy nie. Warto najpierw poznać prawo, a potem obrażać lekarzy.
Magda z Warszawy31.07.2011
Chodzę z dzieckiem do lekarza od 2 lat na ostatniej wizycie poprosiłam lekarza o wypełnienie wniosku do zespołu orzekającego niepełnosprawność lekarz zażądał 100 zł za wypisanie takiego zaświadczenia czy robi to zgodnie z prawem ?
Andrzej Gdańsk07.09.2011
Do lekarza chodzę raz do roku? albo i rzadziej (ale ściągają z pensji co miesiąc) - a kiedy potrzebuję zaświadczenia do kursu - nie dość, ze muszę czekać 5 dni w kolejce do lekarza - to okazuje się, że za zaświadczenie (papierek?!) muszę dodatkowo zapłacić 30zł!! przecież to jakieś kuriozum!!!
zuza15.09.2011
To poczytajcie trochę ustaw a potem dopiero się wypowiadajcie. Lekarze nie po to robili staże i pracowali na ten jak to mówicie świstek żeby wystawiać tylko zaświadczenia dla Waszych widzi mi się. Jak Wam się nie podoba to zmieńcie lekarza.A jak Wam mało to wejdźcie na stronę NFZ i poczytajcie co oni Wam barany refundują a co nie?
Nina88m22.09.2011
Dziś również lekarka żądała ode mnie 20 zł za zaświadczenie o braku przeciwwskazań do dalszej nauki zrobiłam duże oczy i powiedziałam ze u mojego poprzedniego lekarza pobierałam takie zaświadczenia bezpłatnie na to pani twierdziła ze tak jest napisane w ustawie po czym powiedziała ze nie bedzie ze mna dyskutować i wydała mi zaświadczenie za darmo, pierwsze co zrobiłam to szybko sprawdziłam co jest napisane w ustawie i nic nie pisze o pobieraniu pieniędzy za takie świadczenie. Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dodano 1.10.2004 r., zmodyfikowano 6.07.2011 r DZIAŁ II ŚWIADCZENIA OPIEKI ZDROWOTNEJ Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 16. 1. Świadczeniobiorcy na podstawie ustawy nie przysługują: 1) orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz inne orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli nie są one związane z dalszym leczeniem, rehabilitacją, niezdolnością do pracy, kontynuowaniem nauki, uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych i w zorganizowanym wypoczynku, a także jeżeli nie są wydawane dla celów pomocy społecznej, orzecznictwa o niepełnosprawności, uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego, lub ustalenia przyczyn i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie; 1a) zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną, wydawane na życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli nie są wydawane dla celów uzyskania dodatku z tytułu urodzenia dziecka lub jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka; 2) świadczenia opieki zdrowotnej niezakwalifikowane jako gwarantowane. 2. Koszty badania, wydania orzeczenia lub zaświadczenia, na zlecenie prokuratury albo sądu, w związku z postępowaniem prowadzonym na podstawie odrębnych ustaw, są pokrywane z części budżetu państwa, której dysponentem jest, odpowiednio, Minister Sprawiedliwości, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego albo Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego. 3. Przepis ust. 2 nie wyłącza możliwości obciążenia strony postępowania kosztami badania lub wydawania orzeczenia lub zaświadczenia, o których mowa w tym przepisie, na podstawie odrębnych przepisów. 4. Koszty badania, wydania orzeczenia lub zaświadczenia, związanego z orzekaniem o niezdolności do pracy dla celów rentowych, ustalaniem uprawnień w ramach ubezpieczeń społecznych, są finansowane przez podmiot, na którego zlecenie zostaje przeprowadzone badanie, wydane orzeczenie lub zaświadczenie. 5. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, sposób i tryb finansowania kosztów, o których mowa w ust. 4, uwzględniając cel wydania orzeczenia lub zaświadczenia oraz przeprowadzenia badania.
maria22.09.2011
Ustawa jest tylko jaki przepis reguluje wysokość opłat za wydane zaświadczenie .
Mariusz04.10.2011
Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia potrzebne do przedłożenia w ZUS u orzecznika celem uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego ?
Mariusz06.10.2011
Z tego co obserwuję nie ma tu najmniejszego sensu pisać i czekać na jakąkolwiek odpowiedź. Ten serwis jest po prostu martwy i nikt tu już nie zagląda, nikt nikomu nie udziela odpowiedzi, więc po co go sztucznie utrzymywać przy życiu, nie żal miejsca na portalu ?
gretka06.10.2011
Moze wystawic ale musisz zapłacić 50 zł.Sama z tym walcze,moje dziecko chce grac w badmintona i tez potrzebuje takie zaswiadczenie. Lekarz sie dalej upiera ze za takie zaswiadczenia sie placi,ale zadzwoniłam do NFZ i tam mi powiedzieli ze to jest darmowe.ART.16 UST.27o swiadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środkow publicznych.bede walczyla nieodpuszczę im .
fryzjer06.10.2011
Ej lekarka a mówi ci coś art.16.ust.27.?????????????
misiek20.02.2012
ja zostałem pobity.poszedłem na policje złożyć zeznania. oni mnie wysłali do lekarza po zaświadczenie o stanie zdrowia.podkreślam,mam ubezpieczenie, a on do mnie,że obdukcja jest płatna i wynosi 100zł.PRAWDA TO??????
oszukana29.02.2012
witam pwiedzcie mi, dzis byłam u lekarza ogólnego i prosiłam o zaświadczenie do gminnego ośrodka opieki społecznej dał i powiedział prosze do rejstraci po uzupełnienie danych a o zapłacie nic nie mówił, ide do rejstraci i pani pielegniarka wypisuje i mówi prosze 15zł za zaswiadczenie??doznałam szoku po to ide do opieki aby dali mi za leczenie a tu jeszcze trzeba zapłacic za zaświadczenie, pielęgniarka mówi ze do urzedów to jest opłata, opieka to chyba nie urzad tylko ośrodek opieki społecnej nazwa sama za siebie mówi, ale ok zapłaciłam i jestem 15zł w plecy tak zdzieraja w tej polsce gdzie sie nie ruszysz tam kasa.sama juz nie wiem jaka jest prawda czy powinnam zapłacić czy nie moze ktos sie zna prosze o odp>>
podatnik31.05.2012
Czy lekarz wystawiając płatne zaświadczenie zobowiązany jest do odprowadzenia podatku ? Jeżeli przyjmuje gotówkę, to czy nie powinien wystawić przynajmniej paragonu fiskalnego ? Zaświadczenie wystawia w godzinach pracy dla NFZ pobierając jednocześnie należną mu kwotę za tzw. " poradę ". Coś tu nie gra !!!
Zażenowana09.07.2012
To wszystko jest chore. Lekarz nie ma obowiązku wystawić zaświadczenia o zakończonym leczeniu w gabinecie na fundusz mimo że nie jest to prywatny gabinet. To jest czyste oszustwo ludzi,którzy przez wiele lat płacą tak wysokie składki. Ostatnio miałam wypadek w pracy.Leczenie z łaski, skierowanie na USG termin na październik w prywatnym 80zł, a za zaświadczenie o zakończonym leczeniu 49,82zł. Paranoja. Gdzie w tym wszystkim jest człowiek. Tylko strajkują i naszym kosztem nabijają kabzy.
Wkurzony pacjent21.11.2012
Też mnie bulwersują te opłaty. Po sprawdzeniu wszelkich przepisów wydaje się,że lekarz jeśli już musi wziąć opłatę za niektóre zaświadczenia to może zażądać na dzień dzisiejszy ok 7 zł, a nie 30, 40 czy 50 zł wg swego widzimisię. Mamy tylu urzędników i powinni jasno ustalić, a tak naprawdę takie zaświadczenie może wypisać pielęgniarka w recepcji - w końcu są komputery i drukarki a pani czy pan doktor może tylko sprawdzić i złożyć swój cenny podpis. Tak jak wiele osób na tym forum zastanawiam się po co jest ubezpieczenie, a taka opłata jest nieopodatkowana! Ciekawe dlaczego np nauczyciele akademiccy nie żądają opłat za wpisy od studentów w indeksach - niezależnie od swojej pensji?
Amelka25.12.2012
Będąc w 11 tygodniu ciąży poprosiłam o wystawienie zaświadczenia do pracy, którego wymaga mój pracodawca, czyli postępowanie uważam za normalne, ale dla mnie nienormalna była odpowiedź Pani doktor ginekolog cytuje" Pracodawca nie ma prawa ode mnie wymagać zaświadczenia, Pani doktor stwierdziła , że mi go niewystawni , chyba , że zapłacę 35zł, wtedy nie będzie problemu". No fajnie! A tyle się mówi o prawach kobiet w ciąży, o ich przywilejach , ale jak mamy z nich korzystać bez zaświadczenia.
monika28.12.2012
I za karmienie piersią też?. Mój pracodawca chce co miesiąc (powyżej roku). To będziemy płacić rozumiem???
BW05.02.2013
Do Moniki: Pracodawca robi Cię w balona! Oto opinia prawna: Z przepisów nie wynika obowiązek udokumentowania przez pracownicę faktu karmienia piersią. Kodeks pracy nie wymaga od pracownicy karmiącej przedłożenia pracodawcy stosownego zaświadczenia lekarskiego, tak jak to ma miejsce w przypadku pracownic w ciąży, zainteresowanych korzystaniem z ochrony przewidzianej z tego tytułu. Jednocześnie, rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w kodeksie pracy (Dz.U. nr 69, poz. 332 z późn. zm.) nie nakłada na lekarza obowiązku wydania zaświadczenia o karmieniu piersią. W tym świetle wydaje się, iż pracodawcy do udzielenia pracownicy przerw na karmienie powinien wystarczyć sam wniosek pracownicy, zawierający oświadczenie, iż zachodzi taka okoliczność.
BW05.02.2013
I nie zawracajcie dupy lekarzom rodzinnym z idiotycznymi zaświadczeniami typu: zdolny do nauki w szkole wyższej itp. Przeczytajcie sobie to: http://www.izba-lekarska.org.pl/aktualnosci/448-zaswiadczenia_zawierajace_orzeczenia cyt: "Komunikat podsekretarza stanu Zbigniewa Marciniaka w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół wyższych, studentów i uczestników studiów doktoranckich czwartek, 26 sierpnia 2010 W związku z publikacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 sierpnia 2010 r. w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych lub wyższych, uczniów tych szkół, studentów i uczestników studiów doktoranckich (Dz. U. Nr 155, poz. 1045), pragnę zwrócić uwagę uczelni na prawidłowość kierowania na badania lekarskie kandydatów do szkół wyższych, studentów i uczestników studiów doktoranckich. Badania lekarskie, mające na celu ocenę możliwości podjęcia kształcenia ze względu na stan zdrowia, odnoszą się do tych kierunków studiów, których program nauczania wskazywałby na możliwość wystąpienia czynników szkodliwych dla zdrowia studentów. Badania profilaktyczne mogą być wykonywane tylko przez lekarzy medycyny pracy, na podstawie skierowań wystawianych przez uczelnie. Skierowanie na badania powinno określać czynniki szkodliwe, uciążliwe lub niebezpieczne dla zdrowia, występujące w miejscu odbywania studiów lub studiów doktoranckich. Jeśli kandydat na studia nie będzie narażony na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, brak jest podstaw do wymagania przez uczelnie przedstawiania przez kandydatów „ogólnych” zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań do studiowania. Przekazując powyższe – apeluję o właściwe stosowanie nowego rozporządzenia podczas rekrutacji, a także w trakcie studiów oraz studiów doktoranckich. Podsekretarz Stanu MNiSW prof. Zbigniew Marciniak
BW05.02.2013
Zanim więc przylecicie po idiotyczne zaświadczenie do lekarza rodzinnego, nie zapomnijcie zabrać ze sobą od osoby która "ustnie" was kieruje PODSTAWY PRAWNEJ DO WYDANIA TAKIEGO ZAŚWIADCZENIA. ps: bulwersuje was fakt, że niektóre zaświadczenia są płatne USTAWOWO? A co nam lekarzom do tego? To my ustalamy prawo czy Sejm? I jeszcze jedno: u notariusza jak bulicie słono za świstek papieru to jest ok?
ana7622.05.2013
Do BW. Ja idąc do notariusza otrzymuje fakture Vat, czyli odprowadzają oni za to podatek, ale lekarz rodzinny nic takiego nie daje. Czyli to są jego lewe pieniądze do kieszeni!!!
Aśta27.05.2013
Potrzebuję zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do pracy jako wychowawca na kolonii. W celu powinno być napisane: do celów sanitarno - epidemiologicznych i tu moje pytanie, czy ja też będę musiała za to zapłacić? Jestem studentką z Lbn, może są jakieś zniżki jak już będę musiała za to zapłacić
Kaśka12.07.2013
Będziesz musiała zapłacić bo jest to badanie do pracy. A do celów sanitarno-epidemiologicznych to jeszcze musisz mieć badania posiewów kału w kierunku salmonellozy i shigellozy (3x, w sanepidzie- też płatne).Bezpłatne są tylko dla uczniów i studentów, którzy w toku nauki kontaktują się z żywnością niepakowaną lub małymi dziećmi.
Zuzia21.08.2013
Za zaświadczenie potrzebne do ponownego orzeczenia o niepełnosprawności zapłaciłam 50,00 Pln. Pokwitowania nie dostałam.
Aśka19.02.2014
To jest nasze chore państwo. Poszłam dziś do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do adopcji dziecka i usłyszałam, że takie zaświadczenie jest płatne. To banda złodziei, którzy żerują na ludzkich nieszczęściach.
Bozka z podlaskiego30.08.2014
moi synowie poszli do lekarza medycyny pracy po zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do nauki na kursR-3Izaplacili za to po50 zl MIELI JUZ GOTOWE PROFILE NA KAT TPOKAZYWALI MU TE PROFILE A ON POWIEDZIAL ZE TO GO NIE INTERESUJE I ZAINKASOWAL PO 200 ZLOTYCH I ZROBIL IM BADANIA NA TE PROFILE KTORE ONI JUZ MIELI WYSLAL ICH DO OKULISTY TAM PO 40 ZL.ZAJECHALI DO SZKOLY A SEKRETARKA PYTA Z NIEUKRYWANYM SMIECHEM SKAD ONI TO MAJA SKORO MAJA JUZ PROFILE MY BYLISMY NIEDOINFORMOWANI TO LEKARZ JEST OSOBA KOMPETENTNA ON CHYBA POWINIEN WIEDZIEC DO CZEGO TO JEST POTRZEBNE PORADZCIE MI BO NIE WIEM CZY ON SLUSZNIE TE PIENIADZE WZIAL ?
Anka16.11.2014
Zapominają lekarze,że to za nasze pieniądze ucza się, i każdy ruch ich reką nie może być wyceniany na podstawie posiadanego tytułu. Uważam,że 50 zl za potwierdzenie,że ktoś jest leczony jest kwota wygórowana.Przecież lekarz ma gotowy formularz w komputerze i tylko sklada podpis. Rzadko sie spotyka w dzisiejszych czasach lekarza pierwszego kontaktu, który wlasnoręcznie oslucha pacjenta albo zmierzy mu cisnienie cha cha cha.
Marta20.01.2015
Mój mąż wczoraj poszedł do lekarza rodzinnego po zaświadczenie o stanie zdrowia.Lekarz nie badając go nawet,chociaż mój mąż nie pamiętam nawet kiedy podstawowe badania miał robione,wypisał to zaświadczenie inkasując okrągłe 100 zł.Zaświadczenie potrzebne było ,by przedłożyć je w Ośrodku Medycyny Pracy,więc zgodnie z ustawą powinno być płatne ,tylko nie rozumiem dlaczego aż tyle,tym bardziej ,że znam osoby , które za takie samo zaświadczenie płacili 30,50,a jeszcze inni wcale -u tego samego lekarza.
Agata27.02.2015
Zaswiadczenia platne funkcjonuja dokladnie tak samo, jak na ten przyklad robienie tipsow-nie ma ustawowej ceny tipsow, jedna kosmetyczka robi za 50zl, inna za 100. Proste.Jak 100zl nie odpowiada, to nalezy podziekowac i udac sie do lekarza tanszego, nie rozumiem co w tym dziwnego. A najbardziej mnie zadziwia wyklocanie sie o 15zl (!) za zaswiadczenie podczas gdy 15zl DZIENNIE na paczkę fajek to jakos nikomu nie zal i wszystko jest OK. Nie jest prawda, ze to sa lewe pieniadze-kasy fiskalne obowiazywac beda wszystkich dopiero od 1.03.2015, dotychczas do pewnej kwoty dochodu nie trzeba bylo posiadac kasy, a dochody tego typu byly wpisywane w ksiazke przychodow nieudokumentowanych i na tej podstawie rozliczanych. Lekarz nie mial obowiazku wreczac pacjentowi paragonu/faktury, chyba, ze pacjent by sobie takiego zazyczyl. Anka, ze ja sie za Twoje pieniadze uczylam? .....To znaczy, ze co, ze prawnik, fryzjerka itd maja mi udzielac swiadczen za darmo, bo wyuczyli sie za moje, podatnika, pieniadze? Poza tym nie wiesz o czym mowisz, po skonczonych studiach lekarz nie potrafi NICZEGO praktycznie, za szkolenie USG z jednej czesci ciała trzeba wyłozyć kilka tysiecy ze swojej kieszeni, a aparat USG spelniajacy standardy i WYSOKIE wymagania pacjentow to obecnie koszt 300tys zl. Jeszcze jakies pytania masz?
Małgorzata 01.10.2015
Wczoraj byłam u lekarza medycyny pracy po zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki. Nie dość tego, że musiałam sama znaleźć takie zaświadczenie ( druk ) w internecie, wydrukować bo lekarka nie miała to jeszcze po dwóch godzinach czekania w poczekalni kazała mi to samej wypisać i postawiła tylko pieczątkę z podpisem. Kosztowało mnie to 60 zł. i muszę zrobić jeszcze tego kopię i donieść do niej, ponieważ miałam tylko jeden egzemplarz. Banda
wanda25.04.2016
Byłam u lekarza rodzinnego ,za wydrukowanie wycinka z karty leczenia rząda opłaty.Nie mogę zrozumieć dlaczego mam płacić .Co miesiąc odprowadzane są składki do ZUS.Lekarz za każdą moją wizytę trwającą 15 minut otrzymuje zapłatę,a może czy jestem ,czy nie to od pacjenta otrzymuje co miesiąc .Zaznaczam ,że jest dobrym lekarzem.
Anna13.07.2016

Prawda jest taka że lekarze są w rzeczywistości bardzo bogaci i tak samo każdy co zajmuje się farmacją. Dodatkowo często jeszcze współpracują ze sobą nawet w sposób mało etyczny. Przykładowo jak polska para lekarzy stałą się milionerami raczej nikogo nie zdziwi że dodatkowo zajęli się tworzenie tak zwanych leków. Lekarze mają chyba najwięcej bogactwa.

mirek08.09.2016
Za wszystkie te debilizmy odnośnie orzeczen i zaswiadczen lekarskich odpowiada nasz chory polski parlament.Prawda jest taka ze zasiadają w nim lobbyści dbający przede wszystkim o własne i własnych grup interesy.A NIE O SZAREGO ZWYKLEGO OBYWATELA.To wlasnie oni lansoja wszelkie durne przepisy odnośnie badan,lekarskich i pies wie jakich jeszcze innych aby uzyskac uprawnienia np.na wozki widłowe,na prace na wysokości I to ponad 3 metry,i.t.d. Wszystko to o to aby nabic kase swoim lobbystom,znajomkom,rodzince,i.t.d.Zaslaniajac się wymogami unji europejskiej a to nie prawda.Bylem w swoim zyciu w stanach zjednoczonych to kraj jeden z najbardziej uprzemuslowionych w swiecie .Tam pracodawca nie zada swistkow,zaswiadczen,orzeczen,Pyta co umiesz robic powiesz ok to pokarz jakmu się podoba twoja praca to mowi od teraz pracujesz TO ZDROWA O PRAWIDLOWA POSTAWA
mirek08.09.2016
A teraz jeszcze o kursach w Polsce i być morze w całej tej UNJI.Jest kurs dla kierowcow PRZEWOZ RZECZY,PRZEWOZ OSOB,KURS OPERATORA NAWET WOZKA WIDLOWEGO,I.T.D. Robia te kursy nawet osobom które maja 20,30 Lat praktyki w tej dziedzinie bo to niby wymóg UNJI a to brednia. To niedługo wymusla kurs chodzenia po chodnikach kurs ubierania butów,kurs używania lyzki lub widelca i.t.d.A na dodatek aby go skonczyc trzeba orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazan to dopiero zgarna kase.POLACY OBUDZCIE SIE.
2017213yuanyuan13.02.2017

michael kors purse

louis vuitton outlet store

cheap rolex watches

gucci bags

coach outlet store online

cheap oakley sunglasses

christian louboutin shoes

rolex watches

michael kors handbags

adidas yeezy boost

birkenstock uk

pandora charms sale clearanc

michael kors handbags outlet

kate spade outlet online

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet online

coach factory outlet online

ralph lauren outlet online

nike free run

converse uk

michael kors bags

cheap nfl jerseys

air max 90

coach outlet online

kate spade outlet

fitflops

celine outlet online

pandora jewelry outlet

polo ralph lauren outlet online

ralph lauren

christian louboutin

ghd straighteners sale

michael kors bags

coach factory outlet online

michael kors outlet online

mulberry bags

uggs outlet

chaussure louboutin

cheap jerseys

coach outlet online

hollister clothing

coach outlet store

polo ralph lauren outlet

cheap ugg boots

ugg boots outlet

christian louboutin

adidas nmd runner

polo ralph lauren

nike flyknit

air max shoes

coach outlet store online

jordan uk

nfl jerseys wholesale

louboutin shoes

michael kors outlet online

polo ralph lauren outlet

true religion jeans outlet

michael kors handbags clearance

ugg boots clearance

rolex watches

adidas trainers

louboutin sale

tiffany jewelry

kate spade bags

tommy hilfiger windbreaker

michael kors outlet clearance

lebron shoes 

pandora charms sale clearance

oakley sunglasses outlet

pandora charms

coach outlet online

mlb jerseys

kate spade outlet online

rolex replica watches

adidas nmd r1

adidas store

coach factory outlet online

stan smith adidas

louis vuitton bags

gucci bags

supra shoes

coach outlet online

north face uk

nike outlet

pandora charms sale clearance

ugg on sale

ugg sale

sac louis vuitton

fitflops sale

cheap nike sneakers

coach factory outlet online

fendi bags

nike air max 95

cheap jordans for sale

michael kors outlet store

michael kors handbags outlet

ed hardy clothing

adidas yeezy boost 350

oakley sunglasses cheap

michael kors outlet store

cheap air max

ralph lauren sale

michael kors

oakley sunglasses cheap

dolce and gabbana outlet online

coach outlet online

yeezy boost

adidas nmd runner

michael kors outlet store

michael kors outlet store

michael kors outlet online

longchamp pliage

adidas trainers

oakley vault outlet

chaussures louboutin

yeezy boost 350

uggs australia

coach factory outlet online

abercrombie outlet

jimmy choo shoes

jerseys cheap

coach outlet online

coach factory outlet online

coach outlet online

moncler jackets

adidas superstar shoes

mbt

michael kors outlet online

michael kors outlet store

air jordans

vans outlet

michael kors

versace

uggs canada

coach factory outlet online

birkenstock outlet

valentino shoes

birkenstock shoes

oakley sunglasses wholesale

nike uk

pandora bracelet

sac longchamp

tiffany jewelry outlet

longchamp soldes

vans store

air jordans

coach outlet online

ugg australia

celine handbags

cheap jordan shoes

michael kors handbags outlet

canada goose outlet

michael kors outlet store

yeezy shoes

ugg boots

birkenstock outlet

longchamp uk

michael kors outlet store

kate spade uk

tory burch sale

ugg boots

adidas outlet store

kobe bryant shoes

nike free run flyknit

birkin handbags

michael kors outlet store

yeezy boost

ray ban sunglasses discount

kate spade

coach outlet online

fake rolex watches

cheap ugg boots

air max 90

michael kors outlet clearance

hermes bags

beats by dre

gucci

air max

ugg boots sale

cheap ray ban sunglasses

ugg boots sale

longchamp handbags

hermes bags

nike blazer low pas cher

coach outlet store online

ugg

yeezy shoes

oakley sunglasses cheap

nike cortez classic

toms

hollister clothing store

air max

louboutin shoes

ugg boots outlet

louboutin outlet

coach outlet online

pandora charms sale clearance

cheap jordan shoes

authentic louis vuitton handbags

discount oakley sunglasses

coach outlet online

discount oakley sunglasses

true religion jeans outlet

canada goose coats

ed hardy store

nmd adidas

coach factory outlet online

moncler pas cher

tiffany and co jewelry

hollister co

fit flops

birkenstock

louis vuitton outlet store

canada goose jackets

pandora charms sale clearance

gucci handbags outlet

adidas nmd runner

mlb jerseys

cheap rolex replica watches

michael kors

wireless beats headphones

coach factory outlet online

adidas nmd r1

nike sneakers

polo ralph lauren outlet

gucci borse

christian louboutin uk

ralph lauren

montblanc

cheap oakley sunglasses

nike air huarache

michael kors outlet canada

polo ralph lauren

adidas

kd shoes

fred perry polo shirts

replica omega watches

canada goose

true religion outlet store

louis vuitton outlet online

true religion outlet online

yeezy boost 350

michael kors outlet sale

michael kors outlet online

cheap jordan shoes

cheap bottom shoes

adidas nmd r1

levis outlet

uggs outlet

cheap basketball shoes

north face outlet

ralph lauren outlet online

ed hardy uk

omega watches

adidas sneakers

canada goose jackets

coach factory outlet online

burberry outlet online

coach outlet online

uggs outlet

nike tn pas cher

longchamp handbags

canada goose jackets

sac louis vuitton pas cher

abercrombie

louis vuitton

birkenstocks

lebron james shoes

tory burch outlet online

coach factory outlet online

michael kors outlet online

louis vuitton outlet online

north face jackets

fitflops sale clearance

ray ban sunglasses outlet

nhl jerseys wholesale

christian louboutin outlet

canada goose jackets uk

uggs

louis vuitton borse

true religion jeans outlet

toms outlet

true religion outlet

polo ralph lauren pas cher

coach factory outlet online

coach outlet online

fitflops

hollister clothing store

red bottom

nike roshe shoes 

pandora bracelet

canada goose sale

red bottom shoes

yeezy boost 350

oakley vault outlet store

pandora charms sale

ugg boots

air max 2017

cheap uggs

toms outlet store

jordan shoes

ghd hair

canada goose

curry shoes

canada goose sale

red bottom shoes for women

louboutin pas cher

moncler jackets

ugg pas cher

coach outlet store

true religion sale

ray bans

cheap nfl jerseys

polo ralph lauren

moncler uk

longchamp bag

beats wireless headphones 

moncler coats

outlet louis vuitton

cheap jordan shoes

polo ralph lauren outlet

gucci outlet online

coach outlet online

coach factory outlet online

coach outlet online

ralph lauren outlet online

yeezy shoes

adidas

michael kors outlet online

tommy hilfiger outlet

coach outlet canada

toms shoes

jordan retro

canada goose jackets

canada goose jackets

coach outlet online

cheap jordan shoes

fitflop

air max

moncler outlet online

ugg canada

coach outlet store online clearance

pandora charms

jordan shoes

ray ban glasses

ralph lauren uk

cheap oakley sunglasses

fitflops sale clearance

true religion jeans outlet

cheap jerseys

oakley sunglasses outlet

longchamp outlet store

ray ban glasses

discount nike shoes

pandora jewelry store

coach factory outlet store

red bottom

coach outlet online

toms

oakley sunglasses outlet

polo ralph lauren outlet

beats headphones 

nike air max

canada goose jackets

michael kors handbags clearance

louis vuitton handbags

michael kors handbags

coach outlet online

fit flops

canada goose sale

prada outlet online

christian louboutin sale

polo ralph lauren outlet online

toms

michael kors outlet clearance

canada goose outlet

gucci

ralph lauren uk

coach outlet store

pandora jewelry outlet

canada goose outlet

harden shoes

polo ralph lauren

ugg australia boots

ed hardy outlet

air max outlet

cheap jordans for sale

christian louboutin outlet

toms outlet

salvatore ferragamo shoes

louboutin outlet

tiffany and co outlet

gucci handbags outlet

pandora charm sale

louboutin shoes

polo ralph lauren outlet online

canada goose parka

moncler uk

ugg boots women

mulberry uk

louboutin shoes

pandora charms

michael kors uk

adidas superstars

abercrombie outlet

nike roshe one

christian louboutin sale

puma outlet

rolex replica watches for sale

hollister kids

michael kors

longchamp handbags

true religion jeans outlet

jordan femmes pas cher

coach factory outlet online

discount oakley sunglasses

michael kors outlet canada

converse all star

yeezy boost

jordans

true religion jeans

cheap nike shoes

pandora bracelet

ray bans

parada bags

fitflops sale

adidas superstar

red bottom heels

louis vuitton outlet online

michael kors outlet store

fitflop shoes

mont blanc pen

fred perry shirts

longchamp sale

salvatore ferragamo shoes

longchamp bag

louis vuitton factory outlet

coach factory outlet online

ralph lauren outlet

canada goose pas cher

chi flat iron

longchamp bags

nike air max 95

michael kors outlet clearance

jordan shoes

michael kors outlet store

ugg boots

levi's jeans

michael kors bags

james shoes

oakley sunglasses outlet

adidas yeezy boost

louboutin outlet

chaussure louboutin pas cher

coach factory outlet

true religion outlet store

christian louboutin shoes

coach outlet online

canada goose jackets uk

burberry outlet

timberland boots outlet

uggs

burberry sale

gucci outlet online

kd 8 shoes

michael kors bags

cheap uggs

sac longchamp

Dodaj komentarz
 
Autor
Treść
CAPTCHA Przepisz kod z obrazka
 
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone