Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Cukrzyca
10 listopad 2017
Cukrzyca...jest jedną z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, o tyle groźną, że spora część chorych w ogóle nie wie, że choruje, a dowiadują się, kiedy powikłania są już na tyle groźne, że nie ma zbyt pozytywnych rokowań.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Leczenie w ramach NFZ
 Szukana fraza:
Wyświetl:
wyników na stronie   Według:
Wszystko o karcie DILO27.08.2017

Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (karta DILO) stanowi nieodłączną część szybkiej terapii onkologicznej. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się kto może ją otrzymać a kto wydać oraz co można dzięki niej zyskać.

czytaj więcej
Program profilaktyki raka szyjki macicy 28.07.2017

Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie groźnych schorzeń oraz skutecznie ich wyleczenie. Wśród tych badań, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wyróżniamy program profilaktyki raka szyjki macicy, o którym przeczytasz w niniejszym artykule.

czytaj więcej
Karta EKUZ30.06.2017

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przydaje się w przypadku wakacji, pracy lub nauki za granicą, ponieważ potwierdza prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na koszt NFZ podczas tymczasowego pobytu w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Więcej na jej temat w artykule.

czytaj więcej
Refundacja wyrobów medycznych30.05.2017

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjent może skorzystać z refundacji wyrobów medycznych. Przeczytaj artykuł, aby poznać zasady korzystania z zaopatrzenia w wyroby medyczne.

czytaj więcej
Opieka stomatologiczna w ramach NFZ08.05.2017

Z jakich świadczeń w zakresie opieki stomatologicznej w ramach NFZ może skorzystać pacjent? Kto ma prawo do świadczeń dodatkowych? Komu i jakie świadczenia przysługują w zakresie leczenia protetycznego i ortodontycznego? Informacje na ten temat znajdziesz w artukule.

czytaj więcej
Dostęp do dokumentacji medycznej28.03.2017

Jakie obowiązki w zakresie dokumentacji medycznej ma świadczeniodawca, a jakie prawa przysługują pacjentowi? W artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat dostępu do dokumentacji medycznej.

czytaj więcej
Na czym polega projekt leki 75+?28.02.2017

Rządowy projekt zapewnia bezpłatny dostęp do leków dla osób powyżej 75. roku życia. Jakie są podstawy do otrzymania leków bezpłatnie? Czy projekt dotyczy wszystkich leków? Dowiedz się więcej z artykułu.

czytaj więcej
Prawa pacjenta31.01.2017

Czy wiesz, że jako pacjent masz prawo do dokumentacji medycznej, do poszanowania godności i intymności, do zgłoszenia sprzeciwu wobec opinii albo orzeczenia lekarza i inne prawa? Warto przeczytać artykuł, aby je poznać oraz w razie potrzeby z nich skorzystać.

czytaj więcej
Świadczenia NFZ w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień28.12.2016

W jakich warunkach udzielane są świadczenia w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień? Jakie to świadczenia? Z artykułu dowiesz się m. in. co świadczeniodawca musi zapenić osobie z zaburzeniami psychicznymi lub osobie uzależnionej.

czytaj więcej
Szczepienia obowiązkowe29.11.2016

Szczepienia są bezpieczną i skuteczną metodą chroniącą przed chorobami zakaźnymi. Niezaszczepienie zdrowego dziecka jest zaniedbaniem, które w konsekwencji może prowadzić do zachorowań. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie szczepienia są obowiązkowe w Polsce i skąd wiadomo w którym momencie należy je przyjąć.

czytaj więcej
poprzednia strona [1]  2  3  4  5  6  7  8  9 następna strona
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone