Ważny temat

Sposoby wybielania zębów

Publikacja: 27 styczeń 2016
Wiele osób coraz częściej decyduje się na wybielanie zębów. Metod wybielania jest sporo i mają one na celu zmianę odcieni zębów na jaśniejszy, bielszy, jednak nie każda metoda wybielania sprawdzi się u wszystkich. Jeżeli chcesz poznać metody wybielania zębów koniecznie przeczytaj ten artykuł.
Na samym początku musisz wiedzieć, że niemożliwa jest tzw. „hollywoodzka” biel zębów. Nasze zęby z natury nie są białe, tylko lekko żółte. Proces wybielania zębów spowoduje rozjaśnienie ich o kilka odcieni, przywrócenie naturalnej barwy zębów. I tu pojawia się pierwszy problem, mianowicie jeżeli Twoje zęby są naturalnie mocno żółte, to wybielanie nie spowoduje tak spektakularnych zmian.

Aby wybielić swoje zęby możemy udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego lub spróbować domowych sposobów wybielania zębów.

Domowe sposoby wybielania zębów

  • Pasty wybielające – są łatwo dostępne i proste w użyciu. Myjemy nimi zęby na zmianę ze zwykłą pastą.
  • Paski wybielające – przykleja się je na zęby 2 razy dziennie po pół godziny. Można je kupić w większych drogeriach.
  • Sztyft wybielający – działa na zasadzie kolorowania zębów. Po umyciu zębów malujemy dokładnie zęby końcówką sztyftu.

Domowe sposoby wybielania zębów nie są aż tak efektywne jak profesjonalne wybielanie. Zabiegi trzeba powtarzać co jakiś czas, gdyż efekt utrzymuje się około 3-6 miesięcy.

Profesjonalne wybielanie zębów

Z pomocą przychodzą tutaj stomatolodzy. Ich usługi są znacznie droższe niż samodzielne próby wybielania zębów, ale efekt jest znacznie lepszy. Stomatologia estetyczna ma do zaoferowania następujące usługi:

  • Laserowe wybielanie zębów – jak sama nazwa wskazuje, po nałożeniu na zęby specjalnego preparatu naświetla się je laserem.
  • Naświetlania lampą polimeryzacyjną – oprócz nałożenia na zęby specjalnego preparatu, stomatolog zabezpiecza dziąsła przed uszkodzeniem za pomocą żywicy w piance, a następnie naświetla zęby lampą polimeryzacyjną.
  • Nakładki z żelem wybielającym – stomatolog za pomocą wycisku przygotowuje dla nas nakładki i dobiera żel wybielający, który zabieramy do domu. Następnie przez około 2 tygodnie nosimy nakładki zgodnie z zaleceniami lekarza (przez określony czas w ciągu dnia).
  • Martwe zęby też są wybielane – do środka zębów aplikowane są specjalne preparaty wybielające, które spowodują stopniowe rozjaśnianie zęba od środka.

Trzeba również pamiętać o stosowaniu tzw. „białej diety” w trakcie procesu wybielania zębów, którą dobierze dla Ciebie lekarz stomatolog.

Niektóre przeciwwskazania do wybielania zębów to: rak skóry, astma, chore dziąsła, nadciśnienie, ubytki w zębach, ciąża i karmienie piersią, aparat ortodontyczny, palenie tytoniu, wiek pacjenta poniżej 16 roku życia.
Źródło:
„Wybielanie zębów żywych”, Elżbieta Jodkowska, Leopold Wagner

TEL-MED POLECA

Stomatolog implanty Konin/ Chirurgia stomatologiczna Konin/ RTG Panoramiczne

Przychodnia Specjalistyczna STOMED

woj. wielkopolskie
Golina, ul. Kolejowa
  • czynna
  • nieczynna

Ostatnie publikacje

Czy wiesz że.. ?
szkliwo jest najtwardszą tkanką w naszym organizmie i jest na równi twarde z granitem?