Kobieta

Laserowe obkurczanie pochwy

Publikacja: 17 listopad 2014
Wiele kobiet, które urodziły dzieci lub są już w okresie menopauzalnym cierpi na zespół rozluźnienia pochwy, przez co czują one dyskomfort i skrępowanie, szczególnie w pożyciu intymnym. Ratunkiem dla nich jest innowacja w zakresie ginekologii estetycznej – laserowe obkurczanie pochwy.
Postęp medycyny pozwala na zastąpienie tradycyjnej, inwazyjnej chirurgii leczeniem laserowym praktycznie w każdej specjalizacji. Ten sposób leczenia stał się wielkim przełomem podczas wykonywania waginoplastyki, dzięki czemu tysiące kobiet borykających się z zespołem rozluźnienia pochwy może skorzystać z zabiegu, który jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga długiego procesu rekonwalescencji i nie pozostają po nim blizny.

Na czym polega ten zabieg?

W metodzie tej wykorzystuje się laser Fotona, którego  głowica wprowadzana jest do pochwy i poprzez wiązkę promieniowania dochodzi do fototermicznego,  nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Zabieg prowadzi do:
  • wzrostu produkcji włókien kolagenowych w pochwie i w powięzi wewnątrzmiedniczej,
  • uelastycznienia błony śluzowej pochwy,
  • obkurczenia się tkanek.
Oczekiwany efekt zauważa się najpóźniej miesiąc po zabiegu, kiedy to pochwa zmniejsza swoje rozmiary a także jest w pełni napięta i elastyczna.

Rekonwalescencja

Z uwagi na to, że zabieg laserowego obkurczania pochwy jest nieinwazyjny, pacjentka może powrócić do wykonywania codziennych czynności zaraz po zabiegu, który trwa od 10 do 30 minut. Zaleca się jednak by w okresie tygodnia od zabiegu unikać:
  • noszenia ciężarów,
  • uprawiania seksu,
  • zażywania gorących kąpieli.
Przeciwskazania

Mimo tego, że zabieg ten nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, to istnieją pewne czynniki w przypadku których należy z niego zrezygnować:
  • miesiączka,
  • infekcje pochwy,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • choroba nowotworowa.
Jak długo utrzymują się efekty?

U młodych kobiet efekt utrzymuje się bardzo długo, natomiast u kobiet w wieku menopauzalnym musi być wzmacniany poprzez utrzymanie prawidłowego stężenia hormonów we krwi. Zaleca się by po zabiegu ćwiczyć mięśnie Kegla, dzięki czemu dobre rezultaty po zabiegu będą utrzymywały się przez długie lata.
Źródło:
Tel-Med

Ostatnie publikacje

Czy wiesz że.. ?
W ostatnich latach zainteresowanie ginekologią estetyczną wzrosło bardzo znacząco. Według badań ankietowych prowadzonych przez z jedną z klinik w USA wykazało, że tego typu zabiegom poddałoby się aż 80% kobiet.