Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Cukrzyca
10 listopad 2017
Cukrzyca...jest jedną z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, o tyle groźną, że spora część chorych w ogóle nie wie, że choruje, a dowiadują się, kiedy powikłania są już na tyle groźne, że nie ma zbyt pozytywnych rokowań.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Artykuły Medyczne

Nowoczesne metody leczenia żylaków

Dodano: 09.08.2011Drukuj wróć do listy

O zdrowych i pięknych nogach marzy każdy z nas, jednak choroba zwana żylakami stanowczo to uniemożliwia. Nieleczone żylaki mogą przyczynić się do powstania poważnych stanów zapalnych żył, owrzodzeń, a nawet krwotoków. Leczenie najlepiej jest więc rozpocząć jak najszybciej! Sprawdź z jakich nowoczesnych metod leczenia żylaków możesz skorzystać!CZYM SĄ ŻYLAKI?

Jedna z częstszych chorób układu krwionośnego czyli niewydolność żylna, objawiająca się widocznym przez powłoki skórne zgrubieniem i przebarwieniem żył. Występuje zazwyczaj na kończynach dolnych, jednak może również umiejscowić się w dolnym odcinku tułowia. Żylaki w dużej mierze występują u kobiet, głównie u pań po 40 roku życia. Przyczyną żylaków może być podłoże genetyczne, a także na ich powstawanie mogą mieć znaczenie różnego rodzaju czynniki:

  • siedzący tryb życia
  • ciąża
  • otyłość
  • kuracja hormonalna
  • zbyt częste gorące kąpiele ( korzystanie z sauny lub opalanie się)
  • zakrzepica
  • zapalenie żył
  • brak ruchu

METODY USUWANIA ŻYLAKÓW

O tym z jakiej metody leczenia żylaków najlepiej skorzystać, powinien zdecydować lekarz chirurg naczyniowy, który przeprowadzi leczenie zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Obok leczenia farmakologicznego istnieje wiele nieinwazyjnych i nowoczesnych sposobów usuwania żylaków:

Endoskop – metoda, którą stosuję się do usuwania dużych żylaków, jest jedną z najnowocześniejszych sposobów redukcji tej choroby. Jet to operacja przeprowadzana za pomocą wideoendoskopu, czyli specjalnego wziernika połączonego z kamerą. Przeprowadza się ją pod znieczuleniem zewnątrzoponowym.

Laseroterapia – metodę tą stosuję się do zamykania pajączków i mniejszych żylaków. Laseroterapia przebiega poprzez naświetlanie punktów, będących połączeniami żył i kilku na miejscach ich przebiegu. Promień lasera jest pochłaniany przez hemoglobinę, czerwone krwinki skupiają się i pod wpływem ciepła wyparowują. Chore naczynie krwionośne zrasta się.

Skleroterapia - metoda stosowana na mniejsze i łagodniejsze żylaki i pajączki. Stosuję się ją za pomocą wstrzykiwania do żył specjalnego środka, który powoduję, że żyły stopniowo zaczynają się zrastać. Następnie nogę owija się ciasno bandażem, co powoduje dalsze zarastanie ściśniętych żył.

Photo-Derm - specjalne urządzenie, które wytwarza strumień światła o działaniu podobnym do lasera, który kierowany jest na określone miejsce. Lekarz wykonujący tego typu zabieg przykłada do chorych miejsc prostokątną lub kwadratową końcówkę z kryształu. Specjalna długość fali przechodzi przez ten kryształ i wchodzi tylko do żyły i ją zamyka.

Stripping - jeśli żylaki są duże najlepszym sposobem na usunięcie żylaków jest metoda strippingu. Chirurg przeprowadzający dany zabieg dokonuje dwóch ok. 5- cm nacięć: w pachwinie lub kostce, a następnie do chorej żyły wprowadza miękką, metalową linkę (stripper), którą przecina i podwiązuje żyłę. Jednym szarpnięciem wydobywa ją z powrotem na zewnątrz i zszywa rany.

Miniflebektomia – nowoczesny małoinwazyjny (powoduje minimalny uraz, niewielką bolesność) zabieg chirurgiczny, polegający na usuwaniu niewydolnych, żylakowato zmienionych gałęzi żylnych przez mikronacięcia od 2 do 3 milimetrów przy użyciu specjalistycznych narzędzi chirurgicznych. Jest to metoda bardzo podobna do strippingu. Zabieg ma na celu jak najmniejszy uraz oraz dobry efekt kosmetyczny. Trwa od 20 do 40 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.


Źródło artykułu: www.wikipedia.pl


Podobne artykuły
19.06.2017
20.10.2016
10.04.2016
10.04.2016
10.04.2016
08.12.2015
10.09.2015
31.08.2015
30.07.2015
10.01.2013

BAMBERSKI DWÓR Sp. z o.o.
Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze
  Poznań
woj. wielkopolskie
ul. Dąbrowskiego 77
tel. 61 847 71 40
USG Doppler w Poznaniu | USG naczyń tętniczych i żylnych kończyn Poznań Grunwald
Prywatna Przychodnia Specjalistyczna
  Poznań
woj. wielkopolskie
tel. 618535352
Komentarze
 
Brak komentarzy


Dodaj komentarz
 
Autor
Treść

 
* Komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu przez redakcje.
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone