Medycyna ogólna

Kwas hialuronowy, botox, mezoterapia - 3 sposoby na zmarszczki

Publikacja: 23 marzec 2010
Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną, ale z roku na rok ma coraz większe znaczenie społeczne. Każdy z nas chce wyglądać piękniej, zdrowiej, młodziej promując tym samym nowoczesny styl życia. Zabiegi prowadzące w tym kierunku poprawiają samopoczucie i zwiększają naszą samoocenę.
Istnieje kilka sposobów na skuteczne usuwanie zmarszczek, może to być wykorzystanie kwasu hialuronowego – tzw. wypełniacza zmarszczek lub botoksu – delikatnie paraliżującego mięśnie twarzy, a także zabiegi mezoterapii.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje co prawda w skórze w sposób naturalny, jednak z wiekiem jego produkcja maleje. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry.,spowalniając jej starzenie się. Zmniejszenie jego zawartości skutkuje wysuszeniem skóry, pojawieniem się zmarszczek, wiotczeniem tkanek i zapadnięciem policzków.

Na szczęście naukowcy stworzyli syntetyczny kwas hialuronowy, który służy nam do wypełniania i wygładzania zmarszczek. Jest on wstrzykiwany bezpośrednio do zmarszczki powodując zwiększenie objętości tkanki skórnej, już po pierwszym zabiegu widać efekty – zmarszczki wyraźnie zmniejszają się, a skóra ulega naprawie.

Usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego doskonale nadaje się do:
  • napięcia skóry wokół oczu,
  • wygładzenia fałdu nosowo-wargowego,
  • pozbycia się śmiechowych zmarszczek nad górną wargą, tzw „zmarszczek palacza”,
  • modelowania owalu twarzy, policzków, nosa i ust,
  • zwiększenia objętości ust,
  • mezoterapii.
Botox to toksyna botulinowa, sprawdzona i bezpieczna w medycynie od wielu lat. Jej działanie polega na, częściowym lub całkowitym, czasowym lekkim porażeniu pracy określonych mięśni. Znalazła ona zastosowanie w medycynie estetycznej przy korekcji mimicznych zmarszczek i bruzd na czole, a także w okolicach oczu, nosa, ust, brody i szyi. Jedną z cech Botoxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry, takich jak zmarszczki i zwiotczenie skóry. Mezoterapia powoduje rewitalizację skóry stymulując jej naturalne właściwości regeneracyjne i cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Zabieg mezoterapii to delikatne nastrzykiwanie koktajlami z kwasem hialuronowym i witaminami oraz  substancjami liftingującymi.
Źródło:
Małgorzata Sas

Ostatnie publikacje