Szukana fraza:Kategoria:
Specjalizacja:
Województwo:
Miasto:
Dzielnica:
 Umowa z NFZ
 
Cukrzyca
10 listopad 2017
Cukrzyca...jest jedną z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, o tyle groźną, że spora część chorych w ogóle nie wie, że choruje, a dowiadują się, kiedy powikłania są już na tyle groźne, że nie ma zbyt pozytywnych rokowań.
 
Logowanie
Dla pacjentów
Ciąża
Dziecko
Dla lekarzy
Do pobrania
Artykuły Medyczne
 Szukana fraza:
Wyświetl:
wyników na stronie   Według:
Szczepienie przeciw grypie - za i przeciw18.12.2017

Wraz z nadejściem jesiennego chłodu, wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon grypowy. Coroczne szczepienie na grypę zaleca się każdemu, kto ukończył szósty miesiąc życia. Szczepienia ochronne stanowią jedną z wielu możliwości skutecznej profilaktyki przeciwko zachorowaniu na grypę, jednak blisko 90% Polaków nie szczepi się. Szczepić się czy nie szczepić przeciwko grypie?

czytaj więcej
Genetyka dla sportowców04.12.2017

Wyniki sportowe zależą od wielu czynników behawioralnych, środowiskowych oraz genetycznych. Coraz bardziej popularne stają się testy genetyczne, w których analizowane są zmiany sekwencji DNA (mutacje, polimorfizmy) mające wpływ m. in. na wytrzymałość osobniczą, czy maksymalną siłę.

czytaj więcej
Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK30.11.2017

Jak wszyscy wiedzą krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu organizmu. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium na świecie wyprodukować substancji, która zastąpiła by krew, a którą każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

czytaj więcej
Terapia czynnikami wzrostu27.11.2017

Jakiego typu jest leczenie czynnikami wzrostu? Kiedy warto zastosować tę nowatorską metodę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o terapii czynnikami wzrostu. Czynniki wzrostu to białka, których zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych tkanek po uszkodzeniu...

czytaj więcej
Ból zatok22.11.2017

Infekcje zatok przynosowych dla jednych to pojęcie znane tylko „ze słyszenia”, innym dolegliwości związane z zatokami towarzyszą przez całe życie. W Polsce co dziesiąta osoba skarżąca się na ból zatok odczuwa go regularnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat bólu zatok.

czytaj więcej
Jak odżywiać się jesienią?10.11.2017

Czas przygotowań do zimy. Odpowiednia dieta to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób odżywiania, a właściwe odżywianie uchroni Nas przed przeziębieniem i zmęczeniem. Zadbajmy o to!

czytaj więcej
Naturalne antybiotyki w walce z infekcjami28.10.2017

Jesień i zima to wyjątkowo trudny okres dla organizmu. Nie raz dopada nas katar, osłabienie, jest nam zimno. Co robić, aby szybko wrócić do zdrowia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o naturalnych antybiotykach w walce z infekcją.

czytaj więcej
Rak pęcherza – objawy oraz leczenie15.10.2017

Rak pęcherza moczowego to jeden z częściej występujących nowotworów u osób starszych. Niestety, obecnie w Polsce nowotwór ten jest wykrywany zbyt późno, bo już w zaawansowanym stadium rozwoju. Przeczytaj artukuł i dowiedz się jakie są objawy raka pęcherza oraz o metodach leczenia.

czytaj więcej
Płytka paznokcia - o czym świadczą zmiany?07.09.2017

Inny wygląd paznokci może być spowodowany niewłaściwą pielęgnacją, złym odżywianiem albo chorobą. Sprawdź, co oznacza zabarwienie płytki paznokcia, a o czym świadczy zanikający paznokieć.

czytaj więcej
Morfologia - jak interpretować wyniki?12.08.2017

Morfologia krwi jest to podstawowe badanie diagnostyczne z krwi, polegające na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfotycznych krwi. Jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Na wydruku wyniku morfologii krwi pojawia się szereg liter i cyfr, które oznaczają między innymi poszczególne rodzaje krwinek oraz ich ilość w badanej w morfologii próbce krwi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat interpretacji wyników morfologii krwi.

czytaj więcej
poprzednia strona [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 ... 40 następna strona
Oferujemy informację medyczną na terenie miast: Poznań, Szczecin, Zielona Góra. Nasi specjaliści: psycholog, stomatolog, ortopeda, okulista, ginekolog, dermatolog, ortodonta. Przeczytasz wiadomości na tematy: rehabilitacja, usg, implanty. Znajdziesz u nas także apteki oraz forum medyczne.
  © Wszystkie prawa zastrzeżone