Medycyna ogólna

Nowe działy w prezencie!

04/12/2008
Z myślą o naszych stałych pacjentach oraz specjalistach współpracujących z naszą informacją stworzyliśmy dwa nowe działy.

Uszy do góry! Czyli jak działają cyfrowe aparaty słuchowe...

15/11/2008
Życie bez dźwięku traci dużo ze swojej jakości i barwy. Niestety, problemy ze słuchem dotykają co dziesiątą osobę na świecie. Wynikające z niedosłuchu kłopoty  z komunikacją utrudniają korzystanie w pełni z uroków życia, stają się przyczyną stresów i frustracji. Dlatego nie warto zwlekać z poszukiwaniem pomocy!

Lekarze przepisują antybiotyki.. A pacjenci? Czy mają wystarczającą wiedzę na ich temat?

15/11/2008
Antybiotyki to jedne z leków najczęściej przepisywanych na receptę. Są na ogół bezpieczne i skuteczne w leczeniu zarówno lżejszych zakażeń bakteryjnych, np. zapalenia spojówek, jak i zakażeń zagrażających życiu, np. zapalenia płuc, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy posocznicy (sepsy). 18 listopada przypada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa najważniejsze informacje.

Kinotakara, jako pierwsza pomoc w zwalczaniu skutków stresu

05/11/2008
Drodzy czytelnicy, większość osób narzeka na cierpienie z powodu stresu, braku motywacji, chęci do działania i znudzenia monotonią życia. Większość ludzi nigdy nie zrobi nawet kroku w stronę nauczenia się tego, jak codziennie żyć szczęśliwie i radzić sobie z problemami. Wystarczy znać odpowiednie sposoby...

Rak jelita grubego - zadbaj o profilaktykę! Radzą Lekarze w Poznaniu!

01/10/2008
Czy wiesz, że wcześnie wykryty rak jelita grubego jest wyleczalny? Chciałbyś zadbać o profilaktykę, ale masz opory przed wykonaniem badania kolonoskopowego?  Nie zwlekaj! Wystarczy badanie kału na obecność markera M2PK. To nieinwazyjne badanie przesiewowe może uratować Ci życie...

Co to jest Neuropsychologia?

26/09/2008
Neuropsychologia to nauka o związkach między mózgiem a funkcjonowaniem psychicznym. Początki neuropsychologii   wiążą się z badaniami osób z uszkodzeniami mózgu i występującymi u nich zaburzeniami funkcji psychicznych, np.: pamięci, koncentracji uwagi, orientacji przestrzennej, mówienia, czytania, liczenia i innych czynności .

Starzenie, niedoskonałości skóry - jest na to sposób!

24/09/2008
Starzenie się skóry jest złożonym procesem biologicznym, obejmującym starzenie chronologiczne (uwarunkowane genetycznie) oraz uszkodzenia skóry wywołane promieniami ultrafioletowymi. Istnieje jednak wiele sposobów na poprawienie niedoskonałości skóry...

Grzybobranie a ryzyko zatrucia

19/08/2008
Już niebawem rozpocznie się sezon grzybowy. Co roku znane są przypadki kilku poważnych zatruć, dlatego apelujemy o rozwagę i wyobraźnię podczas grzybobrania.

Przełom w walce z rakiem szyjki macicy!

11/08/2008
Codziennie 5 Polek umiera na raka szyjki macicy! Ponad 50% Polek ulegnie zakażeniu wirusem HPV! Na całym świecie około 630 milionów ludzi jest zakażonych wirusem HPV. Rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości występowania, nowotworem u kobiet do 45 roku życia! Czy możemy to zmienić?

Pasożyty nadal groźne

24/07/2008
Pasożytnictwo jest międzygatunkowym związkiem antagonistycznym, w którym osobniki populacji jednego gatunku (pasożyt) wykorzystują osobniki innego gatunku (żywiciel) jako źródło pokarmu i często jako środowisko życia, wyrządzając żywicielowi szkody. Od drapiestwa pasożytnictwo różni się trwałością związku, stosunkiem wielkości pasożyta do żywiciela i stąd zwykle brakiem bezpośredniego zagrożenia życia żywiciela.

Czy alkoholizm to choroba?

18/07/2008
Każdego roku alkohol jest przyczyną śmierci 115 tysięcy Europejczyków, a szkody związane ze spożywaniem alkoholu (choroby, wypadki, przestępstwa) kosztują państwa europejskie około 125 miliardów euro rocznie! Ale czy na pewno alkoholizm jest chorobą? Odpowiedzi na to pytanie udzielił prawie 40 lat temu amerykański fizlolog E. M. Jellinek.

Współpracujemy z WOW NFZ

18/07/2008
Z przyjemnością informujemy, że 10 lipca nawiązaliśmy współpracę z Wielkopolskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. To już drugi oddział, który z myślą o swoich pacjentach uruchomił całodobową infolinię.

Zielona herbata zamiast kawy?

17/07/2008
Pierwsza wzmianka o zielonej herbacie pochodzi sprzed około 4700 lat. Dawniej zielona herbata była przede wszystkim lekarstwem. Dopiero pod wpływem Japończyków i Anglików stała się codziennym napojem. Obecnie powinna być odkryta na nowo jako lek.

Co warto wiedzieć o akupunkturze?

15/07/2008
W dzisiejszych czasach akupunktura budzi wiele emocji, wątpliwości. W wielu krajach uznawana jest  jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, chociaż zdania na temat jej skuteczności są podzielone. Jak jest naprawdę? Jakie są wskazania do stosowania akupunktury? Na czym polega sam zabieg?

Leczenie Uzdrowiskowe

10/07/2008
Chciałbyś skorzystać z leczenia uzdrowiskowego? Masz pytania, wątpliwości dotyczące kosztów, wyboru miejsca, czasu oczekiwania na leczenie? Jeśli tak, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje na ten temat publikowane przez NFZ.
laskovski.pl