Kobieta

Ćwiczenia na łóżkach rekondycyjnych - czy są skuteczne?

Publikacja: 11 wrzesień 2012
Coraz popularniejszym sposobem na odchudzanie i poprawę kondycji są treningi na specjalnych łóżkach rekondycyjnych. Czy są skuteczne? Na czym polegają? Sprawdź!
Mowa jest o łóżkach rekondycyjnych Slender Life oraz Shapemaster, na których umieszczone są specjalne, wibrujące panele, które pomagają prawidłowo wykonać wszystkie ćwiczenia, nie obciążając stawów i kręgosłupa. Optymalna sesja trwa 81 minut. Każde z urządzeń działa na inną partię ciała, czego efektem jest:
  • utrata zbędnych kilogramów,
  • likwidacja cellulitis,
  • poprawa kondycji fizycznej,
  • ujędrnienie skóry, wzrost energii,
  • usunięcie bólów kręgosłupa,
  • oraz rozluźnienie całego ciała.
Według danych producenta jedną sesję można porównać do 7 godzin ćwiczeń na sali gimnastycznej.

Łóżka są tak skonstruowane, aby działać na miejsca, w których odkłada się tkanka tłuszczowa. Ich budowa i ruchy prowadzą do wyszczuplenia całej sylwetki, a w szczególności brzucha, ud, bioder, pośladków i ramion.

Ćwiczenia można wykonywać bez trudu i stresu, bez względu na aktualną sprawność fizyczną. Łóżka przeznaczone są dla osób od 16 do 100 lat, które chcą poprawić swoją sylwetkę, kondycję, które ze względu na siedzący tryb życia (pracy) cierpią na bóle kręgosłupa czy stawów. Trening poleca się także osobom dojrzałym, dla których aerobik i tradycyjne formy ćwiczeń są zbyt męczące.

Ćwiczenia na łóżkach są bezpieczne, odbywają się w całkowitym odciążeniu kręgosłupa, stawów biodrowych i kolanowych. To swoisty sposób masażu, polegający na pobudzaniu tkanek, którego celem jest nie tylko leczenie, ale i zapobieganie wielu chorobom. Gimnastyka ta uaktywnia głęboko położone mięśnie, wyszczupla, odpręża, odstresowuje, przywraca siłę i energię. Jest integralną częścią odnowy biologicznej.

Po każdej sesji można odczuć wzrost energii, każdy poczuje się rozluźniony i wypoczęty. Taki sposób relaksu i rozładowania stresu we współczesnej rzeczywistości pełnej napięć jest wyjątkowo cenny.

Czy zatem są przeciwwskazania do tej formy aktywności? Tak, ćwiczenia nie powinny być wykonywane przez osoby:
  • w ciąży,
  • z owrzodzeniami, otwartymi ranami, stanami zapalnymi w żyłach kończyn dolnych,
  • z bardzo wysoką masą ciała (wg wcześniejszych zaleceń lekarskich).
Źródło:
www.gabinetksztaltowaniasylwetki.pl

Ostatnie publikacje