Medycyna ogólna

Nowoczesne metody leczenia żylaków

Publikacja: 09 sierpień 2011 Ostatnia aktualizacja: 09 sierpień 2011
O zdrowych i pięknych nogach marzy każdy z nas, jednak choroba zwana żylakami stanowczo to uniemożliwia. Nieleczone żylaki mogą przyczynić się do powstania poważnych stanów zapalnych żył, owrzodzeń, a nawet krwotoków. Leczenie najlepiej jest więc rozpocząć jak najszybciej! Sprawdź z jakich nowoczesnych metod leczenia żylaków możesz skorzystać!


CZYM SĄ ŻYLAKI?

Jedna z częstszych chorób układu krwionośnego czyli niewydolność żylna, objawiająca się widocznym przez powłoki skórne zgrubieniem i przebarwieniem żył. Występuje zazwyczaj na kończynach dolnych, jednak może również umiejscowić się w dolnym odcinku tułowia. Żylaki w dużej mierze występują u kobiet, głównie u pań po 40 roku życia. Przyczyną żylaków może być podłoże genetyczne, a także na ich powstawanie mogą mieć znaczenie różnego rodzaju czynniki:

  • siedzący tryb życia
  • ciąża
  • otyłość
  • kuracja hormonalna
  • zbyt częste gorące kąpiele ( korzystanie z sauny lub opalanie się)
  • zakrzepica
  • zapalenie żył
  • brak ruchu
METODY USUWANIA ŻYLAKÓWO tym z jakiej metody leczenia żylaków najlepiej skorzystać, powinien zdecydować lekarz chirurg naczyniowy, który przeprowadzi leczenie zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Obok leczenia farmakologicznego istnieje wiele nieinwazyjnych i nowoczesnych sposobów usuwania żylaków:

Endoskop – metoda, którą stosuję się do usuwania dużych żylaków, jest jedną z najnowocześniejszych sposobów redukcji tej choroby. Jet to operacja przeprowadzana za pomocą wideoendoskopu, czyli specjalnego wziernika połączonego z kamerą. Przeprowadza się ją pod znieczuleniem zewnątrzoponowym.

Laseroterapia – metodę tą stosuję się do zamykania pajączków i mniejszych żylaków. Laseroterapia przebiega poprzez naświetlanie punktów, będących połączeniami żył i kilku na miejscach ich przebiegu. Promień lasera jest pochłaniany przez hemoglobinę, czerwone krwinki skupiają się i pod wpływem ciepła wyparowują. Chore naczynie krwionośne zrasta się.

Skleroterapia - metoda stosowana na mniejsze i łagodniejsze żylaki i pajączki. Stosuję się ją za pomocą wstrzykiwania do żył specjalnego środka, który powoduję, że żyły stopniowo zaczynają się zrastać. Następnie nogę owija się ciasno bandażem, co powoduje dalsze zarastanie ściśniętych żył.

Photo-Derm - specjalne urządzenie, które wytwarza strumień światła o działaniu podobnym do lasera, który kierowany jest na określone miejsce. Lekarz wykonujący tego typu zabieg przykłada do chorych miejsc prostokątną lub kwadratową końcówkę z kryształu. Specjalna długość fali przechodzi przez ten kryształ i wchodzi tylko do żyły i ją zamyka.

Stripping - jeśli żylaki są duże najlepszym sposobem na usunięcie żylaków jest metoda strippingu. Chirurg przeprowadzający dany zabieg dokonuje dwóch ok. 5- cm nacięć: w pachwinie lub kostce, a następnie do chorej żyły wprowadza miękką, metalową linkę (stripper), którą przecina i podwiązuje żyłę. Jednym szarpnięciem wydobywa ją z powrotem na zewnątrz i zszywa rany.

Miniflebektomia – nowoczesny małoinwazyjny (powoduje minimalny uraz, niewielką bolesność) zabieg chirurgiczny, polegający na usuwaniu niewydolnych, żylakowato zmienionych gałęzi żylnych przez mikronacięcia od 2 do 3 milimetrów przy użyciu specjalistycznych narzędzi chirurgicznych. Jest to metoda bardzo podobna do strippingu. Zabieg ma na celu jak najmniejszy uraz oraz dobry efekt kosmetyczny. Trwa od 20 do 40 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Źródło:
www.wikipedia.pl

TEL-MED POLECA

BAMBERSKI DWÓR Sp. z o.o.

Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze

woj. wielkopolskie
Poznań, ul. Dąbrowskiego 77

USG Doppler w Poznaniu | USG naczyń tętniczych i żylnych kończyn Poznań Grunwald

Prywatna Przychodnia Specjalistyczna

woj. wielkopolskie
Poznań, ul.
  • czynna
  • nieczynna

Ostatnie publikacje

strony internetowe | lexurio.pl