Uroda

Poranne nawyki, dzięki którym Twoja skóra będzie wzmocniona na cały dzień

Publikacja: 27 maj 2018
Dla poprawy wyglądu skóry wystarczy poświęcić kilka dodatkowych minut. Zaowocuje to lepszą kondycją skóry oraz dobrym humorem na cały dzień. Im wcześniej zaczniesz dbać o swoje zdrowie, tym dłużej będziesz cieszyć się dobrym humorem i kondycją. Zdrowe nawyki, które poprawią wygląd skóry:

Woda
Człowiek w większości składa się z wody. Utrzymanie jej odpowiedniego poziomu ma istotny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym na wygląd skóry. Rano jesteśmy odwodnieni po całej nocy snu, więc dobrze jest wypić szklankę wody. Najlepiej jeśli dodamy do niej sok z cytryny. Będzie to miało pozytywny wpływ na pozbycie się toksyn, przyspieszenie trawienia, odżywienie i pobudzenie skóry. Można też dodać łyżeczkę octu jabłkowego, który korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Twarz
Skóra twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ jest najbardziej narażona na działanie wiatru, słońca, czy smogu. Dodatkowo jest bardzo wrażliwa i dlatego warto poświęcić jej dodatkową uwagę.
Rano ważne jest aby dobrze oczyścić skórę i przygotować ją na nałożenie makijażu. Sama woda nie wystarczy. Żeby dobrze obudzić skórę dobrze jest wykorzystać produkty na bazie wody, takie jak żel lub pianka do mycia twarzy. Te produkty dobrze oczyszczają skórę z nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń. Można również użyć płynu micelarnego, który oczyści i odświeży skórę.
Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Zwłaszcza, gdy cera jest sucha lub wystawiona na działanie mrozu lub słońca. Wystarczy użyć odpowiedniego dla naszego typu skóry kremu. Składniki takie jak kwas hialuronowy, gliceryna lub masło shea mają wspaniałe właściwości nawilżające.
Tak odżywiona skóra będzie bardziej miękka, gładsza i przygotowana na nałożenie makijażu.

Rozciąganie
Po całej nocy spania dobrze jest trochę się porozciągać. Dzięki temu dotlenimy się oraz pobudzimy krążenie, co wpłynie na nasze pobudzenie, dobre ukrwienie i również lepszy wygląd skóry. Jeżeli mamy więcej czasu możemy wykonać więcej prostych ćwiczeń, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Poprawi to elastyczność skóry, dotleni organizm oraz mózg- dzięki czemu szybciej będziemy gotowi na nowy dzień. Wystarczą proste ćwiczenia, głównie rozciągające lub wymachy ramion, skłony, czy marsz.

Śniadanie
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jest to pierwszy posiłek, który dostarcza naszemu organizmowi nowej porcji energii i składników odżywczych. Ich ilość decyduje o wydolności fizycznej oraz umysłowej w pierwszej części dnia. Pominięcie śniadania może skutkować większym łaknieniem w ciągu dnia, spadkiem energii oraz wystąpieniem zaburzeń metabolicznych, przybraniem na wadze, a nawet chorób sercowo-naczyniowych, czy cukrzycy. Śniadanie często jest pomijane z powodu braku czasu, czy apetytu o zbyt wczesnej porze. Jednak jest to ważny element dnia więc warto poświęcić na nie trochę czasu. Można też przygotować posiłek wieczorem, dzięki temu zaoszczędzimy czas na przygotowanie śniadania oraz będziemy mogli lepiej rozplanować rozkład makroelementów, co pozytywnie wpłynie również na wygląd naszej skóry.

Ostatnie publikacje

laskovski.pl