Ciąża

Jak schudnąć podczas karmienia piersią?

Publikacja: 23 maj 2018

Na początek…

Prolaktyna to hormon uwalniany podczas karmienia, który stymuluje produkcję mleka, ale odpowiada również za uczucie głodu. Z tego powodu wzmożony apetyt podczas karmienia piersią jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem. Kiedy jesteśmy głodne, możemy jednak wybierać niewłaściwe pokarmy, które zamiast spadkiem wagi zaowocują dodatkowymi kilogramami.

Im dłużej karmimy piersią, tym więcej stracimy na wadze. Może się zdarzyć, że z powodu wzmożonego apetytu nasza waga w pierwszych tygodniach karmienia piersią wzrośnie, ale im dłużej będziemy karmić, tym więcej schudniemy.

Jak karmienie piersią wspomaga odchudzanie?

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka, ponieważ m.in. zawiera niezbędne niemowlęciu przeciwciała.

  • Tłuszcz, który odkłada się na naszych biodrach i udach podczas ciąży, po porodzie jest zużywany do produkcji mleka.
  • Karmiąc piersią, możemy spalić do 700 kcal dziennie.
  • Karmienie piersią pozwala macicy na powrót do jej pierwotnego stanu w wyniku działania hormonów uwalnianych podczas laktacji. Na początku karmienia możemy poczuć specyficzne zasysanie w brzuchu.

Zasady odchudzania podczas karmienia piersią.

Każda z nas jest inna i nie możemy oczekiwać takich samych rezultatów w tym samym czasie. Wszelkie rozważania dotyczące odchudzania i diety powinnyśmy zawsze konsultować z lekarzem. W okresie karmienia piersią nie wolno przyjmować żadnych tabletek odchudzających ani stosować diet eliminacyjnych, typu dieta bez węglowodanów.

Ostatnie publikacje

strony internetowe | lexurio.pl